Korea Pn news

Korea Północna rozczarowuje na igrzyskach olimpijskich

źródło: commons.wikimedia.org

Medalowy dorobek Północy w Rio usytuował ją na 34. pozycji w klasyfikacji generalnej. Warto odnotować w tym miejscu, iż nasza reprezentacja znalazła się o jedno oczko wyżej w rzeczonej klasyfikacji. Powołując się na wypowiedź jednego z wyższych północnokoreańskich oficjeli sportowych, celem Korei Północnej było zdobycie co najmniej pięciu złotych medali.

Cztery lata temu w Londynie ekipa Korei Północnej zdobyła cztery złote oraz dwa brązowe medale. Trzy z czterech złotych krążków Północnokoreańczycy zdobyli wtedy w podnoszeniu ciężarów.

Na podstawie: english.yonhapnews.co.kr

Opracowanie: Dariusz Wituszyński