News,Singapur news

Kluczyński srebrnym medalistą!

runW trzech finałach lekkoatletycznych startowali w poniedziałek polscy zawodnicy na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Singapurze. Medal udało się zdobyć tylko jednemu z nich, Tomaszowi Kluczyńskiemu. Sandra Malinowska i Sebastian Dobkowski zajęli tak nielubiane przez sportowców czwarte miejsca

Srebrny medal w sztafecie olimpijskiej (100, 200, 300 i 400 m.) wywalczył nasz dwustumetrowiec Tomasz Kluczyński, który startował w barwach teamu Europa. Pierwsze miejsce przypadło Amerykanom, którzy na mecie zameldowali się niecałą sekundę przed reprezentantami Starego Kontynentu.

– Naprawdę cieszę się niesamowicie. Wczoraj byłem trochę zdołowany siódmym miejscem w rywalizacji indywidualnej. Czułem duży niedosyt. Ale wiedziałem, ze dzisiaj jest szansa, że mamy mocną sztafetę. Każdy dał z siebie wszystko i udało się wywalczyć medal. To wspaniałe uczucie biec ze wszystkimi najlepszymi na świecie – powiedział Tomek zaraz po wyścigu.

Medalu nie udało się zdobyć Sandrze Malinowskiej w rzucie młotem. Po pierwszej kolejce Polka zajmowała trzecie miejsce z wynikiem 52.69. Później nie zdołała już poprawić tego rezultatu i ostatecznie zajęła miejsce czwarte. Żeby stanąć na podium musiałaby posłać młot prawie trzy metry dalej.

Także czwarte miejsce, z wynikiem 68.71, w konkursie rzutu młotem panów zajął Sebastian Dobkowski. To wielka szkoda, bo w czwartkowych eliminacjach w spokojnym rzucie na zaliczenie posłał młot na odległość 70.13, co w dzisiejszym konkursie dawało brązowy medal.