Cykl wywiadów z wykładowcami studiów “Biznes chiński. Jak działać skutecznie w czasach Jedwabnego Szlaku” (15) – Jacek Pałkiewicz

 ›  ›  › Cykl wywiadów z wykładowcami studiów “Biznes chiński. Jak działać skutecznie w czasach Jedwabnego Szlaku” (15) – Jacek Pałkiewicz

STUDIA PODYPLOMOWE,Wywiady

Cykl wywiadów z wykładowcami studiów “Biznes chiński. Jak działać skutecznie w czasach Jedwabnego Szlaku” (15) – Jacek Pałkiewicz

Prezentujemy Państwu wywiad z kolejnym wykładowcą studiów podyplomowych „Biznes chiński. Jak działać skutecznie w czasach Jedwabnego Szlaku”.

Ten prestiżowy kurs, organizowany w roku akademickim 2017/2018 przez Akademię Leona Koźmińskiego i Centrum Studiów Polska-Azja, będzie okazją do uzyskania praktycznej wiedzy o wielu aspektach prowadzenia biznesu z Chińczykami (w Chinach i innych krajach), a także szansą na nawiązanie wielu ciekawych kontaktów i wymiany doświadczeń, nie tylko z wybitnymi wykładowcami, ale także innymi uczestnikami zajęć.

Zapraszamy do lektury wywiadu z Jackiem Pałkiewiczem, dziennikarzem, jednym z najbardziej znanych podróżników i eksploratorów naszych czasów. Pan Jacek jest twórcą survivalu w Europie, odkrywcą źródeł Amazonki i członkiem rzeczywistym Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie. Autor wielu tekstów publikowanych m.in. w „Corriere della Sera”, „Rzeczpospolitej”, „Newsweeku Polska”, „Uważam Rze”, a także ponad 20 książek, w tym „Dubaj. Prawdziwe oblicze”, „Sztuka podróżowania” i  „Oblicza strachu”.

 

CSPA: Jakie jest Pana największe osiągnięcie zawodowe?

Jacek Pałkiewicz: Jako dziennikarz-eksplorator przemierzyłem peryferie świata, zlokalizowałem źródło Amazonki. Znam się na sztuce survivalowej, swego czasu otworzyłem we Włoszech szkołę przetrwania. W 1975 r. pokonałem Atlantyk w roli dobrowolnego rozbitka. To 44-dniowe doświadczenie wykorzystali badacze z NASA, zainteresowani problematyką izolacji i granic ludzkiej wytrzymałości.

Kierowałem wieloma wyprawami w poszukiwaniu osobliwości ginących cywilizacji, niezwykłych zjawisk i ludzi. Przecierałem szlaki na Borneo i Nowej Gwinei. Poznałem najdalsze kresy Syberii. Uczyłem kosmonautów strategii przetrwania w skrajnie surowych i niegościnnych środowiskach. Podobne zajęcia prowadził w cyklu pozarządowego programu dla jednostek antyterrorystycznych, szkoliłem kadry menadżerskie w przekraczaniu barier osobowości w warunkach krańcowego obciążenia. (www.palkiewicz.com).

Jak do podróży do Chin powinien przygotować się polski przedsiębiorca, który nigdy wcześniej nie był w Państwie Środka?

Poświęcić dużo czasu na poznanie mentalności Chińczyków.

Jak opisałby Pan bezpieczeństwo w Chinach? Czy jest to kraj przyjazny obcym?

Oczywiście, że bardzo bezpieczny. W jakimś sensie może i przyjazny obcym, ale trudno oczekiwać wielkich przyjaźni i pełnego zaufania.

Czego będzie można nauczyć się na Pana kursie?

Jak nie zrezygnować w pół drogi w pertraktacjach.

Dlaczego warto zapisać się na studia podyplomowe „Biznes chiński. Jak działać skutecznie w czasach Jedwabnego Szlaku”?

Bo widzę tam grono znakomitych wykładowców – praktyków, którzy mogą przekazać niebagatelną wiedzę.

 

 

W ramach kursu „Biznes chiński” Jacek Pałkiewicz poprowadzi zajęcia „Poradnik udanej podróży i przetrwania w ekstremalnych sytuacjach w Chinach”.

 

Dodatkowe informacje i zapisy na studia: LINK

Jeszcze więcej o studiach: LINK

Udostępnij:
 • 10
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  10
  Udostępnienia
Cykl wywiadów z wykładowcami studiów “Biznes chiński. Jak działać skutecznie w czasach Jedwabnego Szlaku” (15) – Jacek Pałkiewicz Reviewed by on 14 października 2017 .

Prezentujemy Państwu wywiad z kolejnym wykładowcą studiów podyplomowych „Biznes chiński. Jak działać skutecznie w czasach Jedwabnego Szlaku”. Ten prestiżowy kurs, organizowany w roku akademickim 2017/2018 przez Akademię Leona Koźmińskiego i Centrum Studiów Polska-Azja, będzie okazją do uzyskania praktycznej wiedzy o wielu aspektach prowadzenia biznesu z Chińczykami (w Chinach i innych krajach), a także szansą na

Udostępnij:
 • 10
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  10
  Udostępnienia

O AUTORZE /

Pozostaw odpowiedź