Indie news,News

Indyjscy zawodnicy zdobyli 69 medali podczas Asian Games

sportskeeda.com

Podczas igrzysk Asian Games w Indonezji sportowcy z Indii zdobyli 15 złotych, 24 srebrne i 30 brązowych medali.

W niedzielę (2 września) zakończyła się osiemnasta edycja igrzysk Asian Games. Trwające od 18 września przez dwa tygodnie zawody odbyły się w Indonezji, a udział w nich wzięli zawodnicy z większości państw azjatyckich. Asian Games odbywają się od 1951 roku i są jednymi z największych na świecie zawodów sportowych, które obejmują tak wiele dyscyplin.

Uzyskując łącznie 69 medali Indie znalazły się na 8 miejscu w klasyfikacji generalnej. Podczas tegorocznych igrzysk indyjscy zawodnicy zdobyli 15 złotych, 24 srebrne oraz 30 brązowych medali. Zdecydowanym zwycięzcą tegorocznych zawodów zostały Chiny, które łącznie zdobyły 289 medali, w tym 132 złote. W tym roku Indie poprawiły swój wynik 65 medali z poprzednich igrzysk Asian Games, które odbyły się w 2014 roku w Korei Południowej.

Podczas igrzysk zawodnicy konkurowali w wielu różnych dyscyplinach sportowych, w tym także w grach komputerowych, takich jak Evolution Soccer czy League of Legends. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów sportowych największe sukcesy zawodnicy z Indii odnotowali w konkurencjach lekkoatletycznych. Wśród dyscyplin, których zawodnicy wrócili do kraju ze złotymi medalami, znalazły się między innymi biegi, zapasy, tenis i boks. W swojej historii udziału w Asian Games Indie jeszcze nigdy nie zdobyły aż 24 srebrnych medali, natomiast w liczbie złotych medali indyjscy zawodnicy powtórzyli wynik z pierwszych zawodów z 1951 roku. Kolejne igrzyska Asian Games mają odbyć się w 2022 roku w Chinach.

Opracowanie: Magdalena Cyran

Na podstawie: ndtv.com, sportskeeda.com, scroll.in