Grudniowe wydarzenia CSPA

 ›  › Grudniowe wydarzenia CSPA

Wydarzenia i zapowiedzi

Grudniowe wydarzenia CSPA

Szanowni Państwo,

Bardzo cieszymy się, że jesteście z nami już kolejny rok! Ostatnie 12 miesięcy były dla nas czasem szczególnym. Dziesiątki konferencji i wydarzeń, setki nowych artykułów, analiz i newsów, dzięki którym mieliśmy okazję dzielić się wiedzą o kontynencie, który nas fascynuje – Azji. W tym roku nasz zespół powiększył się o nowe twarze, a związane z nami wydawnictwo Asian Century prężnie się rozwijało, wydając kolejne ważne książki.

W tym roku grudzień to nie tylko czas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, ale także wielu wydarzeń, które postanowiliśmy zorganizować żegnając rok 2017:

 

1) Kiermasz książek wydawnictwa Asian Century

Dla wszystkich z Państwa pragnących obdarować swoich najbliższych wyjątkowymi prezentami na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przygotowaliśmy atrakcyjne rabaty na książki wydawnictwa Asian Century. Kiermasz świąteczny to również szansa, aby poznać nasz zespół i wymienić się uwagami na temat ostatnich wydarzeń.

Sobota 2 grudnia w godz. 10:00-15.00

Siedziba CSPA, ul. Konwiktorska 7, Warszawa

Szczegóły nt. wydarzenia i zasad promocji znajdą Państwo tutaj: http://www.polska-azja.pl/swiateczna-promocja-na-ksiazki-wydawnictwa-asian-century/

Dostępne książki:

Piotr Druzgała – „Co kryje tajski uśmiech?” (34,90 zł) – Fascynująca relacja Polaka, który od kilku lat mieszka i pracuje w Tajlandii. W tym czasie Piotr nauczył się języka tajskiego oraz poznał kulturę kraju od podszewki. Dziś dzieli się swoimi przemyśleniami, a co najważniejsze – pokazuje prawdziwe oblicze kraju, wokół którego przez lata powstało wiele mitów.

Paweł Behrendt – „Korzenie niemieckich sukcesów w Azji. Daleki Wschód w polityce kolonialnej Niemiec do roku 1914.” (24,90 zł) – Najnowsza książka eksperta CSPA i analityka stosunków międzynarodowych Pawła Behrendta. W swojej książce autor opisuję dynamikę niemieckich działań w Azji na przełomie XIX i XX w. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć przyczyny obecnej niezwykle silnej pozycji Niemiec w krajach azjatyckich.

dr Jacek Bartosiak – „Pacyfik i Eurazja. O wojnie” (74,90 zł) – Bestseller i najgłośniejsza polska książka geopolityczna ostatnich lat. Studium rywalizacji amerykańsko-chińskiej dr. Bartosiaka na trwałe wpisało się już w debatę publiczną nad przyszłością światowej polityki i przyczyniło się do wzrostu zainteresowania geopolityką jako dziedziną nauki. To książka o USA, o Chinach, o Rosji i Europie, ale również o Polsce i stojącymi przed nią szansami oraz wyzwaniami, które wynikają ze zmiany kształtu światowej układanki.

Sebastian Domżalski – „Indie w gospodarce światowej. Słoń, który pragnął latać” (34,90 zł) – Kompleksowa analiza indyjskiej gospodarki w kontekście społecznym i międzynarodowym, oparta na wiedzy uzyskanej długoletnim doświadczeniem pracy w ambasadzie RP w New Delhi. To doskonała pozycja dla wszystkich zainteresowanych historią polityki ekonomicznej Nowego Delhi jak również dla osób chcących nabyć praktyczną wiedzę o prowadzeniu biznesu w Indiach.

Oskar Pietrewicz – „Krewetka między wielorybami. Półwysep Koreański w polityce mocarstw” (29,90 zł) – Półwysep Koreański kojarzony jest dziś jako dwa równoległe światy: pierwszy, pełen kolorowych neonów Seulu, najnowszej elektroniki i K-popu, oraz drugi, ciemny i ponury, z którego napływają wieści o najnowszych próbach jądrowych. W swojej książce ekspert CSPA Oskar Pietrewicz przybliża czytelnikowi historię regionu, zastanawia się nad możliwymi scenariuszami rozwoju sytuacji w regionie oraz tłumaczy dlaczego Półwysep Koreański podobny jest do… krewetki. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chciałby lepiej zrozumieć historię, politykę i uwarunkowania tego fascynującego regionu.

 

2) Spotkanie opłatkowe CSPA

2017 był kolejnym rokiem wyzwań i ciężkiej pracy. Z tej okazji mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie opłatkowe, które będzie świetną okazją, aby w świątecznej atmosferze porozmawiać, poznać ciekawych ludzi oraz dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania naszego think-tanku. To wydarzenie o charakterze nieformalnym jest otwarte dla wszystkich pasjonatów Azji i sympatyków CSPA. Na tę okazję specjalnie wynajęliśmy większą salę, będziemy wdzięczni za symboliczne dorzucenie się do naszego funduszu w dniu imprezy.

Piątek 8 grudnia o godz. 18:00

Siedziba CSPA, ul. Konwiktorska 7, Warszawa

Szczegóły: http://www.polska-azja.pl/spotkanie-oplatkowe-cspa-juz-8-grudnia-w-warszawie/

 

3) Świąteczne spotkanie z dr Jackiem Bartosiakiem

Zapraszamy na świąteczne spotkanie z dr. Jackiem Bartosiakiem, autorem bestsellera „Pacyfik i Eurazja. O Wojnie”, Spotkanie rozpocznie się krótkim wykładem dr. Bartosiaka podsumowującym najważniejsze wydarzenia geopolityczne mijającego roku, po którym nastąpi sesja Q&A (pytań od publiczności). Wydarzenie będzie miało nieformalny charakter- to przede wszystkim świetna okazja, aby porozmawiać z autorem „Pacyfiku i Eurazji”, zakupić bestseller z osobistą dedykacją od autora oraz wymienić się uwagami na temat bieżących wydarzeń geopolitycznych przy kawie i herbacie. Wydarzenie nie będzie nagrywane.

Środa 13 grudnia o godz. 17:00
sala 1222, piętro XII, Collegium Civitas
pl. Defilad 1 (Pałac Kultury)

Szczegóły: http://www.polska-azja.pl/swiateczne-spotkanie-z-dr-jackiem-bartosiakiem/

 

4) Wystawa prac konkursowych „Bliżej Azji 2”

Tegoroczny poziom zdjęć nadesłanych na konkurs „Bliżej Azji 2” był wyjątkowo wysoki, bardzo wszystkim dziękujemy! Z tej okazji mamy przyjemność zaprosić Państwa na wystawę zwycięskich prac do jednej z kawiarni na warszawskim Mokotowie. To doskonała okazja, aby w miłej atmosferze obejrzeć najciekawsze prace, porozmawiać, a także poznać zespół CSPA. Większość zdjęć została już umieszczona na naszym profilu w serwisie Instagram, do którego odwiedzenia gorąco zachęcamy: https://www.instagram.com/cspa_spotkania_z_azja/

Piątek 15 grudnia o godz. 18:00
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem
ul. Odyńca 71, Warszawa

Szczegóły: http://www.polska-azja.pl/wystawa-prac-konkursowych-blizej-azji-2/

 

Serdecznie zapraszamy!

Zespół CSPA

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Grudniowe wydarzenia CSPA Reviewed by on 1 grudnia 2017 .

Szanowni Państwo, Bardzo cieszymy się, że jesteście z nami już kolejny rok! Ostatnie 12 miesięcy były dla nas czasem szczególnym. Dziesiątki konferencji i wydarzeń, setki nowych artykułów, analiz i newsów, dzięki którym mieliśmy okazję dzielić się wiedzą o kontynencie, który nas fascynuje – Azji. W tym roku nasz zespół powiększył się o nowe twarze, a

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Pozostaw odpowiedź