Wydarzenia i zapowiedzi

Finnair otwiera nowy Premium Lounge na lotnisku w Helsinkach

finnair
Już wkrótce Finnair otworzy nowy Premium Lounge. Znajduje się on obok nagradzanego przez klientów Lounge’u przy wyjściu nr 36 w strefie non-Schengen lotniska w Helsinkach. Nowy Premium Lounge stanowi uzupełnienie dla istniejącego Lounge’u i będzie dostępny od 1 lipca dla posiadaczy kart Finnair Plus o statusie Gold oraz Platinum jak również pasażerów linii partnerskich sojuszu oneworld posiadających karty o równoważnym standardzie.

NoSe View towards Lounge central area_day 140513
Premium Lounge, zaprojektowany przez helsińską firmę dSign Vertti Kivi & Co, jest przykładem skandynawskiego wzornictwa tworzonego w harmonii z fińską naturą. Zastosowano tu dynamiczne zmiany światła i kolorów oraz projekcje video dostosowane do pór dnia. Dzięki połączeniu tych elementów udało się stworzyć spokojną atmosferę.

Dodatkowe posiłki i napoje wysokiej jakości podawane są w zastawie Marimekko oraz w szklankach i kieliszkach Iittala Ultima Thule – po raz pierwszy zaprojektowanych dla Finnaira przez Tapio Wirkkala w 1968 r. Wśród starannie dobranych mebli są legendarne fotele Tulip i Womb stworzone przez Eero Saarinena. Przestrzeń wielkości 407 m2, podzielona na osobne strefy przeznaczone do pracy i relaksu może pomieścić do 122 gości.

W ramach procesu poprawiania jakości usług dla pasażerów oczekujących na połączenia w Helsinkach, klienci zarówno Premium Lounge, jak i znajdującego się obok już istniejącego Lounge’u uzyskają dostęp do nowych osobistych łazienek z prysznicem oraz fińskiej sauny. Klienci otrzymują ponadto ręczniki, szampony, żele pod prysznic i balsamy do ciała na bazie owoców leśnych.

“Naszym celem było stworzenie dla wymagających klientów Finnaira miejsca spełniającego najwyższe standardy, ale zarazem pobudzającego zmysły”– mówi projektant Vertti Kivi. „Różne strefy – do pracy, odpoczynku, wyciszenia się lub kąpieli – połączone lekkością skandynawskiego wzornictwa, tworzą przestrzeń, której nasi klienci nigdy nie zapomną.” „Nowy ekskluzywny salonik biznesowy wyniesie wieloletnie wykorzystanie nurtów fińskiego wzornictwa przez Finnair na wyższy poziom”– podkreśla Markku Remes, Manager Finnaira do spraw usług VIP.

Nowy Premium Lounge będzie dostępny jedynie dla pasażerów posiadających karty programu Finnair Plus o statusie Gold i Platinum oraz ich gości, a także dla często latających klientów posiadających równorzędny status w liniach lotniczych sojuszu oneworld, włączając w to linie blisko współpracujące z Finnairem – American Airlines, British Airways, Iberia i Japan Airlines.

Inni pasażerowie klasy biznes mogą korzystać z sąsiadującego saloniku – regularnie umieszczanego przez pasażerów na liście najlepszych na świecie.

Więcej zdjęć nowego Premium Lounge dostępnych na: https://gallery.finnair.com/section/images/finnair_lounge/premium_lounge/

Więcej informacji:

Finnair Media Desk: tel. +358 9 818 4020, [email protected]

Baza zdjęć: http://gallery.finnair.com

Blogi Finnair: http://blogs.finnair.com

Finnair na Facebooku: www.facebook.com/finnair

Finnair na Twitterze: www.twitter.com/Twitter

Strona Grupy Finnair: www.finnairgroup.com

Finnair to linia lotnicza oferująca szybkie połączenia między Europą a Azją przez Helsinki. Fińskie linie lotnicze obsługują rocznie ponad osiem milionów pasażerów, a w swojej ofercie mają loty do 13 miast w Azji oraz ponad 60 miast europejskich. Jako pionier w dziedzinie zrównoważonego lotnictwa, Finnair dysponuje nowoczesną flotą samolotów oraz jako pierwsza linia lotnicza został wymieniony w rankingu Leadership Index międzynarodowej organizacji Carbon Disclosure Project. Jako jedyny nordycki przewoźnik z 4 gwiazdkami w rankingu Skytrax,  Finnair od czterech lat co roku zdobywa nagrodę Skytrax dla najlepszych linii lotniczych w Europie Północnej. Finnair od 1999 roku jest członkiem oneworld, sojuszu linii lotniczych, które dążą do zapewnienia najwyższej jakości usług i wygód dla pasażerów.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Finnair otwiera nowy Premium Lounge na lotnisku w Helsinkach Reviewed by on 22 maja 2014 .

Już wkrótce Finnair otworzy nowy Premium Lounge. Znajduje się on obok nagradzanego przez klientów Lounge’u przy wyjściu nr 36 w strefie non-Schengen lotniska w Helsinkach. Nowy Premium Lounge stanowi uzupełnienie dla istniejącego Lounge’u i będzie dostępny od 1 lipca dla posiadaczy kart Finnair Plus o statusie Gold oraz Platinum jak również pasażerów linii partnerskich sojuszu

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź