News,Singapur news

Demonstracja siły polskich miotaczy

olympicFantastycznie zaprezentowała się dwójka naszych kulomiotów w eliminacjach pchnięcia kulą na Igrzyskach Olimpijskich w Singapurze. Zarówno Anna Wloka jak i Krzysztof Brzozowski pobili rekordy Polski juniorów młodszych i pewnie awansowali do niedzielnych finałów.

17-letnia Anna Wloka w swoim trzecim pchnięciu posłała kulę na odległość 15.77 m. i skonczyła eliminacje na pierwszym miejscu. Jej rezultat jest imponujący, bo miotaczka z podoleskiego Brońca przyleciała do Singapuru z rekordem życiowym 14.99.

Po eliminacjach pań do walki przystąpili panowie. Tu równie wspaniale zaprezentował się Krzysztof Brzozowski, który już w pierwszej próbie uzyskał wynik 22.5 m, poprawiając – podobnie jak jego koleżanka – zarówno rekord kraju, jak i własny rekord życiowy. Z powodu złych warunków pogodowych eliminacje zostały przerwane i zostaną dokończone w czwartek, ale Polak zapewnił już sobie awans do finału.

Udany poranek zaliczyła zaliczyła skoczkini wzwyż, Anety Rydz, która w eliminacjach, jako jedna z czterech zawodniczek, w pierwszej próbie pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.76 m. To najlepszy wynik Anety w tym sezonie, który w Singapurze dał pewny awans do finału. – Trochę szkoda, że eliminacje skończyły się na tej wysokości. Anecie szło naprawdę dobrze i była ogromna szansa na to, żeby poprawić rekord życiowy 1.78 m – powiedział po konkursie opiekun polskich lekkoatletów w Singapurze, Andrzej Mirek.

W eliminacyjnym biegu na 2000 m. z przeszkodami dopiero 11. miejsce zajęła Katarzyna Dulak. Polka zameldowała się na mecie z czasem 7:09.75. – Miała ogromnego pecha. Potknęła się na ostatnim rowie z wodą i cała wpadła do wody. Straciła przez to kilka pozycji. Szkoda, bo była szansa na bardzo dobre miejsce – opisał start Katarzyny Andrzej Mirek.

W drużynowej rywalizacji kolarzy na środę zaplanowano wyłącznie czasówkę panów na dystansie 3.2 km. Reprezentant Polski Marek Kulas zajął w niej 10. miejsce, co pozwoliło naszej drużynie utrzymać bardzo wysoką, trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Na czele są Włosi, przed Kolumbijczykami. Do końca zawodów pozostały jeszcze cztery wyścigi.

Do wieczornego półfinału na 50 m. stylem grzbietowym awansowała pływaczka Klaudia Naziębło. Jej czas – 30.07 s. – był szóstym rezultatem eliminacji. Natomiast do finału 200 m. stylem dowolnym nie udało się przebić Natalii Pawlaczek, która z wynikiem 2:05.76 była piętnastą zawodniczką eliminacji.

W finale C wioślarskich jedynek piąte miejsce zajął Konrad Raczyński. Ostatecznie, zawodnik KW 04 Poznań uplasował się na 17. miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów.