Top news,Wydarzenia i zapowiedzi

CSPA zaprasza na Azjatycką Noc Grozy w ramach Przedsmaków Festiwalu Pięć Smaków

31 października organizatorzy Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, którego CSPA jest jednym z partnerów, zapraszają na Azjatycką Noc Grozy, w ramach przedfestiwalowych Przedsmaków. 

Azatycka Noc Grozy w Halloween to trzy solidne porcje ekstremalnych emocji – jedna z Tajlandii i dwie z Korei Południowej. Na rozgrzewkę najnowsze dzieło Sophona Sakdaphisita, reżysera kultowego „Ladda land” – pięknie sfotografowany, tajski horror z nadnaturalnym wątkiem – „Złożone w ich ciele”. Kolejny seans to „Narysuję wam śmierć”, najlepszy i najmocniejszy k-horror ostatnich lat. Ci, którym nadal będzie mało, otrzymają zaskakujący poczęstunek i zostaną zaproszeni na ostatni film wieczoru. Będzie nim „Mój sąsiad zombie”, bardzo oryginalna wizja Korei po epidemii zombie.

Narysuję wam śmierć, reż. Kim Yong-gyun

Narysuję wam śmierć, reż. Kim Yong-gyun

Przedsmaki 31 października 2015 roku:

20:00 Złożone w ich ciele / Fak wai nai gai thoe / The Swimmers, reż. Sopon Sakdapisit, Tajlandia 2014, 115′

22:15 Narysuję wam śmierć / Deo web-toon: Ye-go sal-in / Killer Toon, reż. Kim Yong-gyun, Korea Płd 2013, 104

00:30 Mój sąsiad zombie / Yieutjib jombi / The Neighbor Zombie, reż. Hong Young-geun, Jang Youn-jung, Oh Young-doo, Ryoo Hoon, Korea Płd 2010, 89′

20:00 ZŁOŻONE W ICH CIELE, REŻ. SOPHON SAKDAPHISIT

Gwiazdy szkolnej drużyny pływackiej, Perth i Tan, są najlepszymi przyjaciółmi, a zarazem sportowymi rywalami. Pewny siebie Tan na razie góruje w tej rywalizacji, co więcej, spotyka się z dziewczyną, w której Panh kocha się od pierwszego wejrzenia. Historia o nastoletnich zrywach serca nabiera jednak mrocznego wymiaru, gdy ciało dziewczyny zostaje odkryte w szkolnym basenie, a jednego z bohaterów zaczyna nawiedzać coś więcej, niż wyrzuty sumienia. 

Pełne zaskoczeń, trzymające w napięciu horrory z nadnaturalnym wątkiem to specjalność reżysera. Tym razem psychologiczna groza łączy się z wątkami dotyczącymi cielesności: nastoletnią obsesją na punkcie ciała, jego biologicznymi przemianami, fizyczną sprawnością, a przede wszystkim pożądaniem i seksualnością. Piękne i przejmujące zdjęcia, wysoki poziom realizacji i intensywna gra na emocjach – tajski horror ze znakiem jakości.

Złożone w ich ciele, reż. Sophon Sakdaphisit

Złożone w ich ciele, reż. Sophon Sakdaphisit

22:15 NARYSUJĘ WAM ŚMIERĆ, REŻ. KIM YONG-GYUN

Wydawałoby się, że Ji-yun ma wszystko. Jest piękna, utalentowana, odniosła sukces jako autorka popularnego internetowego komiksu. Sielanka właśnie dobiega końca – w swojej najnowszej pracy autorka przewiduje kadr po kadrze makabryczne zgony kolejnych osób, a na dodatek dręczą ją trudne do wytrzymania koszmary. Pracujący nad sprawą detektywi będą musieli zbadać usilnie skrywaną przeszłość dziewczyny…

K-horror zawsze pozostawał w cieniu swojego j-odpowiednika. „Narysuję wam śmierć” to tryumfalny i krwawy dowód na to, że Koreańczycy też potrafią skutecznie napędzić stracha. Od pierwszej do ostatniej sceny twórcy dostarczają wszystkiego, czego oczekuje się od gatunku – są tu scenariuszowe wolty, zaskoczenie i przerażenie. Całości dopełniają świetne animowane sekwencje, nadające filmowi wyjątkowego charakteru.

Narysuję wam śmierć, reż. Kim Yong-gyun

Narysuję wam śmierć, reż. Kim Yong-gyun

00:00 STRASZNY POCZĘSTUNEK

Poczęstunek niespodzianka połączony z degustacją wina, na którą zaprasza Faktoria Win.

00:30 MÓJ SĄSIAD ZOMBIE, REŻ. HONG YOUNG-GEUN, JANG YOUN-JUNG, OH YOUNG-DOO, RYOO HOON

„Mój sąsiad zombie” to sześć epizodów, powiązanych tematem wirusa nieumarłych. Akcja filmu rozgrywa się po wybuchu epidemii zombie w Seulu w roku 2010. Zaraza zaczyna rozprzestrzeniać się po całym świecie, a władze koreańskie nakazują natychmiastową egzekucję wszystkich zarażonych – zombie stają się zwierzyną. Wiele osób próbuje jednak ocalić zakażonych – nie są to bowiem tylko krwiożercze zombie, lecz również przyjaciele i członkowie rodzin… Po jakimś czasie na zarazę zostaje opracowana szczepionka. Niestety, powrót ze stanu zombifikacji do świata żywych jest bardzo trudny i stresujący.

„Mój sąsiad zombie” umiejętnie łączy elementy komedii, horroru, romansu i dramatu. Nakręcony za minimalne pieniądze film jest przede wszystkim imponującym świadectwem talentu i kreatywności twórców – zawiera jednak też celny i przenikliwy komentarz społeczny oraz znaczną dawkę refleksji i przekazu emocjonalnego. To świetna propozycja dla miłośników zombie, amatorów wschodnioazjatyckich smaków oraz wszystkich, którzy cenią sobie wyjątkowe, nowatorskie i zachęcające do myślenia kino.

Mój sąsiad zombie, reż. Hong Young-geun, Jang Youn-jung, Oh Young-doo, Ryoo Hoon

Mój sąsiad zombie, reż. Hong Young-geun, Jang Youn-jung, Oh Young-doo, Ryoo Hoon

Projekt Przedsmaki współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Patroni medialni: Centrum Studiów Polska-Azja, 5kilo kultury, Bad Taste, wAzji.pl, Japonia On-line , Co Jest Grane

Organizator: Fundacja Sztuki Arteria

9. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie w dniach 12-20 listopada w kinach Muranów, Kinoteka i w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Replika: Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu (13-19 listopada).

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
CSPA zaprasza na Azjatycką Noc Grozy w ramach Przedsmaków Festiwalu Pięć Smaków Reviewed by on 24 października 2015 .

31 października organizatorzy Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, którego CSPA jest jednym z partnerów, zapraszają na Azjatycką Noc Grozy, w ramach przedfestiwalowych Przedsmaków.  Azatycka Noc Grozy w Halloween to trzy solidne porcje ekstremalnych emocji – jedna z Tajlandii i dwie z Korei Południowej. Na rozgrzewkę najnowsze dzieło Sophona Sakdaphisita, reżysera kultowego „Ladda land” – pięknie sfotografowany, tajski horror

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź