BLOGOSFERA

„CNN”: Bakarat po chińsku: rytuały, których nie ma w Las Vegas

800px-Poker_ChipsBakarat nie jest już zarezerwowany tylko dla Jamesa Bonda. To najpopularniejsza gra wśród graczy z Chin i Hongkongu. Obie te grupy stanowią większość wśród gości kasyn w Makau. Przywożą oni ze sobą pewne unikalne, pełne przesądów, rytuały, których nie spotka się w Las Vegas.

Jeśli przyjrzymy się Chińczykom grającym w bakarat w Makau, to zobaczymy jak gracze mocno ściskają karty w palcach, wolno je wybierają, podnosząc dłuższą krawędź, tak aby zobaczyć kolor i numer, a potem obracają kartę i ponownie podglądają numer.

Za każdym razem zaginają rogi kart, co powoduje, że nie można ich użyć po raz kolejny (kasyna w Makau zdają się tolerować to zachowanie). Powolny taniec podglądania i zaginania rogów ma zwiększyć napięcie, podczas gdy gracz ma nadzieję uzyskać parę kart z cyframi możliwie bliskimi magicznej cyfrze: 9.

Niektórzy chińscy gracze dmuchają nawet na karty, aby „zdmuchnąć” złe liczby. Przy jednym ze stolików ze sporą grupą graczy, kobieta krzyczy „hoi, hoi” („odwróć tę, odwróć tę”), przyglądając się graczowi wykonującemu swój rytuał.

„Czasami można niemal uwierzyć, że rzeczywiście można zmienić wyciąganą kartę, jeśli odpowiednio się ją ściśnie. Panuje tu wiele przesądów”, mówi Scott Milburn, wiceprezes ds. gier stołowych w kasynie hotelu City of Dreams.

Ray Rody, profesor Makau Millennium College, specjalizujący się w historii kultury hazardu, przyznaje, że typowy chiński gracz jest przesądny. Widać to wyraźnie przy stole do gry w bakarat. W tej grze jeden z graczy otrzymuje parę kart, a inni gracze przy stole decydują, czy obstawiać przeciw temu graczowi, czy nie.

„Chińczycy wolą obstawiać na korzyść gracza, jeśli wygrywają, a przeciw niemu jeśli przegrywają, ponieważ wierzą w szczęście innych graczy tak samo, jak w swoje”, wyjaśnia Rody.

„Szukają serii trzech lub więcej wygranych z rzędu dla banku, lub gracza i obstawiają czwartą lub piątą wygraną z rzędu. Gracze, którzy wierzą w tego typu szczęście, krążą po kasynie i szukają stolików, przy których można zaobserwować taki trend”.

W kasynie w hotelu City of Dreams zainstalowano nawet monitory przy stolikach do bakaratu, aby ułatwić graczom poszukiwanie trendu. Monitory wyświetlają, kto wygrywał w ostatnich 20 lub 30 rundach przy danym stole. Jeśli trend staje się widoczny, wówczas stolik prawdopodobnie przyciągnie tłum graczy.

Bakarat odpowiada za lwią część dochodów kasyn w Makau. Według ostatnich rządowych danych, dostępnych za 2008 rok, bakarat przyniósł 86 procent dochodów kasyn w Makau, dochodzących do kwoty 11,8 miliardów dolarów.

Innym powodem, dla którego gracze lubią bakarat jest to, że jest on uważany za grę, w której najłatwiej wygrać.

Rody stwierdza, że gracz, który „obstawi bank” w bakaracie, ma największe szanse, przy statystycznej możliwości pomyłki równej 1,06 procent. Obstawienie „na gracza” daje trochę mniejsze szanse, z możliwością przegranej wynoszącą 1,24 procent.

„(Bakarat) jest najlepszą opcją dla graczy i ich pieniędzy, by mogli jak najdłużej pozostać w grze, ponieważ przy większości innych gier współczynnik przegranej dla gracza, lub wygranej dla kasyna wynosi 3 procent”, stwierdza Rody.

Scott Milburn stwierdza, że bakarat to z pewnością klejnot w koronie kasyna.

„Blisko 70 procent powierzchni naszego kasyna poświęciliśmy na stoły do tej gry” stwierdza, dodając, iż widział wielu VIP-ów wygrywających lub przegrywających od 7 do 10 milionów dolarów właśnie przy tej grze.

Artykuł ukazał się na portalu Onet.pl.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
„CNN”: Bakarat po chińsku: rytuały, których nie ma w Las Vegas Reviewed by on 15 marca 2010 .

Bakarat nie jest już zarezerwowany tylko dla Jamesa Bonda. To najpopularniejsza gra wśród graczy z Chin i Hongkongu. Obie te grupy stanowią większość wśród gości kasyn w Makau. Przywożą oni ze sobą pewne unikalne, pełne przesądów, rytuały, których nie spotka się w Las Vegas. Jeśli przyjrzymy się Chińczykom grającym w bakarat w Makau, to zobaczymy

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź