Chiny news,News

China Communications Construction Company w Polsce…

 

CCCC jest  od dawna  zainteresowane Polską. CCCC działa w wielu sektorach budownictwa; buduje drogi i autostrady, linie kolejowe, tunele, porty oraz lotniska. Koncern jest też obecny w przemyśle maszynowym; wytwarza konstrukcje stalowe i elementy instalacji offshore. Działa także na rynku nieruchomości.
Wang Xiaoguang poinformował ,że nawiązanych zostało wiele  kontaktów z przedstawicielami polskich władz. Rozmowy dotyczyły min. kontraktów budowlanych, ale także  realizacji projektów w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), czy w formule „buduj – eksploatuj – przekazuj” (BOT).

W Polsce CCCC najbardziej interesują projekty związane z budową dróg i autostrad, linii kolejowych oraz portów.
W kwietniu, podczas wizyty premiera Chin w Polsce, podpisano umowę o współpracy przy inwestycjach infrastrukturalnych. To porozumienie może pomóc CCCC wejść do Polski..

Wang Xiaoguang Wiceprezes CCCC zaznaczył, że jeśli CCCC pozyska zlecenia w Polsce, to kluczowa dla niego będzie współpraca z lokalnymi podwykonawcami i dostawcami usług.

Udział lokalnych podwykonawców jest dla CCCC bardzo istotny. Z dotychczasowych doświadczeń na rynkach zagranicznych wiedzą, że ważne jest posiadanie dobrych stosunków. Większość kontraktów eksportowych zrealizowanych zostalo we współpracy z lokalnymi firmami – powiedział Wiceprezes.
CCCC zapowiada także, że działając na polskim rynku będzie chciało pomagać w organizowaniu finansowania dla inwestycji, a w niektórych przypadkach angażować się w nie kapitałowo.

Dotychczas wielokrotnie pomagało inwestorom w pozyskaniu finansowania. Natomiast  w przypadku zyskownych przedsięwzięć chcą angażować się w nie na zasadach PPP czy BOT. Dzięki dużej ilości ukończonych projektów w Chinach i na rynkach zagranicznym mają liczne i dobre relacje z bankami – wskazał Wang Xiaoguang. Poinformował iednocześnie, że obecnie CCCC nie ma planów angażowania się w Polsce w segment produkcyjny, choć nie jest to wykluczone w przyszłości. Dodał, że CCCC interesują zarówno kraje należące do Unii Europejskiej, jak i te, które nie są jej członkami. Dotychczas CCCC wygrał dwa warte ok. 800 mln dolarów kontrakty na budowę autostrad na Białorusi.

Wang Xiaoguang podkreślił, że w ostatniej dekadzie sektor budowlany w Chinach rozwijał się bardzo szybko, a z nim zdolności chińskich firm.

Wiele ze zrealizowanych przez CCCC inwestycji infrastrukturalnych reprezentuje wiodący światowy poziom, chociażby mosty, porty czy koleje dużych prędkości. Władze Chin zrozumiały, że rozwój kraju zależy głównie od rozwoju infrastruktury. Teraz niektóre z chińskich firm budowlanych przenoszą swoje doświadczenia na rynki zagraniczne – wskazał.

W Chinach CCCC jest największe w sektorze autostrad, mostów i portów. W przypadku tych ostatnich 95 proc. zostało wybudowanych przez CCCC. Podobnie jest w przypadku większości największych i najbardziej skomplikowanych mostów .

W pierwszym półroczu 2012 r. przychody China Communications Construction Company wyniosły 124,73 mld RMB, a zysk netto 4,92 mld RMB, czyli odpowiednio ok. 69,84 mld zł oraz 2,75 mld zł. Na koniec czerwca tego roku portfel zamówień grupy opiewał na 693,94 mld RMB czyli ok. 388,6 mld zł.

W 2011 r. CCCC zanotowało 294,28 mld RMB przychodów oraz 11,98 mld RMB zysku netto czyli odpowiednio ok. 164,79 mld zł oraz 21,39 mld zł. Na koniec 2011 r. grupa zatrudniała ponad 90,6 tys. pracowników.

 źródło wnp

Katarzyna Fryc

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
China Communications Construction Company w Polsce… Reviewed by on 23 października 2012 .

  CCCC jest  od dawna  zainteresowane Polską. CCCC działa w wielu sektorach budownictwa; buduje drogi i autostrady, linie kolejowe, tunele, porty oraz lotniska. Koncern jest też obecny w przemyśle maszynowym; wytwarza konstrukcje stalowe i elementy instalacji offshore. Działa także na rynku nieruchomości. Wang Xiaoguang poinformował ,że nawiązanych zostało wiele  kontaktów z przedstawicielami polskich władz. Rozmowy

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź