Plantatorzy palm olejowych z 20 indonezyjskich prowincji są gotowi do bojkotu produktów Nestle, jeśli firma ta rzeczywiście zrezygnuje z kupna CPO od tutejszych producentów.
„Około 10 milionów plantatorów palm olejowych, pochodzących z 20 prowincji w Indonezji, przygotowuje się do bojkotu produktów Nestle. Organizacja Apkasindo sporządziła już listę artykułów Nestle , które mają zniknąć z półek w marketach.” – Powiedział w niedzielę sekretarz generalny Apkasindo, Asmar Arsjad.
Indonezyjska prasa donosi, iż Nestle podjęło decyzję wycofania się z zakupu CPO od indonezyjskich producentów oleju, wyjaśniając, iż tutejsze metody kultywacji palm olejowych zostały uznane przez nich za nieprzyjazne środowisku.
Irfan Mutyara , przewodniczący Indonezyjskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Kadin, podkreślił, iż Indonezja była potęgą pośród producentów i eksporterów CPO a w obecnej sytuacji, gdy Nestle przestanie zaopatrywać się w olej z Indonezji, znajdą się na pewno inni nabywcy.
„ Jeśli dana firma bojkotuje kupowany produkt, producent może zrobić to samo odnośnie produktu tej firmy oraz zaapelować do lokalnych konsumentów, by za nim podążyli.” – Dodał.
Aleksandra Kulawik
KOMENTARZE: 1-
Chciałbym sprostować pewną niejasność w tym artykule. Nie chodzi tu o ropę naftową tylko o tzw. olej palmowy. Przekłamanie powstało prawdopodobnie w tłumaczeniu z oryginału: „minyak tanah” – ropa naftowa; „minyak goreng lub minyak sawit” – olej do smażenia lub olej palmowy. Olej palmowy jest olejem spożywczym i może być wykorzystywany na przykład do produkcji słodyczy stąd związek firmy Nestle z plantatorami (producentami) tego oleju. Pozdrawiam