Wydarzenia i zapowiedzi

Azja w TV 15.02-21.02.2010

tv_azja

Fot. Palagret

Monika Wawrzynowska w swojej rubryce Azja w TV prezentuje przegląd najciekawszych programów, filmów fabularnych i dokumentalnych dotyczących Azji, które będzie można obejrzeć w najbliższym tygodniu na polskojęzycznych kanałach telewizyjnych. Serdecznie zapraszamy:

Poniedziałek  15.02.2010

Esencja podróży (Essential) Południowa Korea, 07:00 Travel Channel

Danny Robins odwiedzi Królestwo Pustelników, odkrywając przy okazji bogatą i pełną tajemnic przeszłość jego stolic Seulu i Gyeonju. Podczas podróży widzowie odwiedzą granicę z Koreą Północną, na której stacjonuje naprzeciwko siebie prawie milion żołnierzy, a także polecą na południe na wyspę Jeju, będącą wyjątkowo popularnym miejscem na spędzanie miodowych miesięcy.

Szef kuchni za granicą (Chef Abroad) Tokio Japonia, 17:00 Travel Channel

Szef kuchni jedzie do Tokio, by zgłębić tajemnice nadzwyczajnej kuchni. Jak się okaże odkryje w Japonii świat, którego wcześniej nie próbował, nie widział ani sobie nie wyobrażał. Na każdym kroku będzie poznawał dania testujące jego dotychczasową kulinarną wiedzę, jak i również zachęcające do wyrabiania sobie nowych opinii, czasami nietypowych, a nawet skrajnych.

Kuchnie świata (Planet Food) Południowe Chiny, 19:00, 00:00 Travel Channel

Peter Gordon, nowozelandzki szef kuchni, odkryje przed widzami miejsce, w którym korzenie ma jedna z najświetniejszych kuchni świata. Widzowie zobaczą przyrządzanie soczystej wieprzowiny w przyprawach, wspólny obiad z załogą smoczej łodzi, naukę przygotowywania popularnej potrawy dim sum oraz połów ryb przeznaczonych na weselne śniadanie.

Indyjska uczta (Feast India) Mumbai, 20:00, 1:00 Travel Channel

Chaos i nieustający gwar tego wielkiego handlowego miasta kusi i uwodzi. To miasto, w którym słynni Dabbawallahs wykonują codzienny rytuał dostarczania tysięcy robionych domowym sposobem posiłków do biur. Skala tego zjawiska jest tak wielka, że odnotowane jest ono nawet w Księdze rekordów Guinnessa. Zostanie pokazane święto przekąsek, które odbędzie się podczas nocnego karnawału na piaskach plaży w Juhu

Walki powietrzne (Dogfights) Zasadzka nad Phuc Yen, 22:30 Planete

Podczas wojen w Korei, Wietnamie i nad Zatoką Perską doszło do niezliczonych walk powietrznych, w których ścierały się ze sobą największe asy lotnictwa. Dokument stwarza unikalną możliwość obejrzenia rekonstrukcji spektakularnych podniebnych pojedynków. Od pojedynków między dwupłatowcami z czasów I wojny światowej po konfrontacje nowoczesnych myśliwców u schyłku XX wieku omówione w nim zostały kampanie, bitwy i potyczki, a także słynne maszyny i tajne bronie wrogich stron

Wtorek  16.02.2010

Rudy Maxa i jego świat (Rudy Maxa’s World) Tokio Japonia, 07:30 Travel Channel

Tokio jest fascynującym miejscem dla wszystkich turystów. Autorzy rozpoczną od odwiedzenia wczesnym rankiem Tsukiji Market największego targu rybnego w mieście, by zobaczyć codzienne aukcje tuńczyków dostarczanych do barów sushi na świecie. Później obejrzą kosmiczne toalety w salonie wystawowym Toto. Wybiorą się również na zakupy w centrum handlowym, gdzie znajduje się ponad 100 sklepów.

Kuchnie świata (Planet Food) Japonia, 10:00 Travel Channel

Merrilees Parker odwiedzi Japonię, by poznać niezwykle egzotyczną kuchnię tego kraju. Początkowo zatrzyma się w Tokio, później pojedzie do Tsukiji, gdzie znajduje się największy na świecie targ rybny. Odwiedzi również Matsusaki oraz Kioto, w którym zajrzy do mającej 400 lat restauracji. Na zakończenie weźmie udział w Letnim Festiwalu Ognia na górze Fudżi.

Luksusowe podróże Varuna Sharmy (Inside Luxury Travel with Varun Sharma) Tajlandia, 21:00, 2:00 Travel Channel

Varun Sharma przyznaje, że ma najlepszą pracę na świecie. Podróżując, będzie mieszkał w najwspanialszych apartamentach najlepszych na świecie hoteli i korzystał z najprzyjemniejszych zabaw. Zawsze może też liczyć na spa, by móc odnaleźć spokojny azyl na wypadek, gdyby korzystanie z luksusowego życia okazało się zbyt stresujące. Najczęściej ma to miejsce, gdy jego prywatny odrzutowiec zmuszony jest gdzieś wylądować. Jednak nie ma co się tak bardzo przejmować, bo przecież zawsze do dyspozycji jest limuzyna

Na tropie piratów (Ross Kemp in Search of Pirates) Indonezja, 23:30 Discovery

Ross Kemp odsłania kulisy współczesnego piractwa morskiego. Podróż po Azji rozpoczyna w Singapurze, gdzie przygląda się żegludze w Cieśninie Malakka.

Spragniony podróżnik (The Thirsty Traveller) Soju Korea, 23:30, 5:00 Travel Channel

Kevin Brauch podczas swoich podróży odwiedza miejsca produkcji znanych napojów alkoholowych i, korzystając z okazji, testuje ich smak. Od piłki nożnej po muzykę, od jedzenia po mydlane opery, Korea, wyprzedzając Japonię, powoli staje się centrum azjatyckiej kultury masowej. Jednak pośród najnowszej mody możemy jeszcze odnaleźć soju tradycyjny koreański alkohol. O tym, co stanowi jego tajemnicę, podróżnik postara dowiedzieć się w Seulu.

Środa  17.02.2010

Rudy Maxa i jego świat (Rudy Maxa’s World) Kioto Japonia, 07:30 Travel Channel

Kioto oferuje poznanie życia dawnej Japonii. Wąskie uliczki z drewnianymi domami, imponujące świątynie oraz szacunek do średniowiecznych tradycji sprawiają, że jest to najczęściej odwiedzane przez turystów miasto Japonii. Widzowie zobaczą, jak wygląda ryokan tradycyjny japoński hotel, oraz porozmawiają z jednym z najbardziej znanych w kraju projektantów kimon. Przy okazji dowiedzą się, dlaczego sztuka ta wciąż znakomicie prosperuje. Później gospodarz zaprosi widzów, by towarzyszyli mu podczas ceremonii parzenia herbaty.

Pusty dom (Bin-jip / 3-Iron), Kryminał, Korea Południowa/ Japonia 2004, 11:40 Ale Kino!

Tae-suk jest bezdomny. Mieszka w opuszczonych domostwach, w których stara się zachowywać jak duch. Śpi w cudzych łóżkach, myje się w cudzych łazienkach, korzysta z zapasów zgromadzonych w lodówce, ale w zamian pierze, sprząta i dokonuje drobnych napraw. Pewnego dnia włamuje się do luksusowej willi, w której mieszka kobieta maltretowana przez męża. Piękna Sun-Hwa, zamiast wezwać policję, zaczyna obserwować nietypowego włamywacza. Czując się niewidoczną dla świata, dostrzega w mężczyźnie kogoś podobnego do siebie.

Luksusowe podróże Varuna Sharmy (Inside Luxury Travel with Varun Sharma) Tajlandia, 19:00,00:00 Travel Channel

Varun Sharma przyznaje, że ma najlepszą pracę na świecie. Podróżując, będzie mieszkał w najwspanialszych apartamentach najlepszych na świecie hoteli i korzystał z najprzyjemniejszych zabaw. Zawsze może też liczyć na spa, by móc odnaleźć spokojny azyl na wypadek, gdyby korzystanie z luksusowego życia okazało się zbyt stresujące. Najczęściej ma to miejsce, gdy jego prywatny odrzutowiec zmuszony jest gdzieś wylądować. Jednak nie ma co się tak bardzo przejmować, bo przecież zawsze do dyspozycji jest limuzyna.

Kuchnie świata (Planet Food) Południowe Chiny, 20:00, 1:00 Travel Channel

Peter Gordon, nowozelandzki szef kuchni, odkryje przed widzami miejsce, w którym korzenie ma jedna z najświetniejszych kuchni świata. Widzowie zobaczą przyrządzanie soczystej wieprzowiny w przyprawach, wspólny obiad z załogą smoczej łodzi, naukę przygotowywania popularnej potrawy dim sum oraz połów ryb przeznaczonych na weselne śniadanie.

Walki powietrzne (Dogfights) Piekło nad Hanoi, 21:40 Planete

Podczas wojen w Korei, Wietnamie i nad Zatoką Perską doszło do niezliczonych walk powietrznych, w których ścierały się ze sobą największe asy lotnictwa. Dokument stwarza unikalną możliwość obejrzenia rekonstrukcji spektakularnych podniebnych pojedynków. Od pojedynków między dwupłatowcami z czasów I wojny światowej po konfrontacje nowoczesnych myśliwców u schyłku XX wieku omówione w nim zostały kampanie, bitwy i potyczki, a także słynne maszyny i tajne bronie wrogich stron.

Obieżyświat (Globe Trekker) Nieznane Indie, 22:00, 3:00 Travel Channel

Tym razem gospodarze programu będą poznawać Indie kraj, który powinien odwiedzić każdy szanujący się podróżnik. Na Megan McCormick ogromne wrażenie zrobi niezwykle pikantna miejscowa kuchnia, Holly Morris przyjrzy się panującym w tym kraju warunkom sanitarnym, Andrew Dado wypróbuje możliwości swojego ciała podczas ćwiczeń jogi, zaś Justine Shapiro zajmie się szukaniem drogi do duchowego oświecenia.

Czwartek  18.02.2010

Rudy Maxa i jego świat (Rudy Maxa’s World) Delhi i Agra Indie, 07:30 Travel Channel

Indie to chyba najciekawszy kraj świata. Ich północna część, tętniąca życiem, pełna kolorów i zapachów jest niespotykaną mozaiką miejskiego i wiejskiego życia. Od pełnego piękna Tadż Mahal, aż po zatłoczone aleje centrum Delhi, Indie są świętem dla zmysłów. Rudy Maxa odkrywa miejscowe świątynie wyglądające niemalże jak pałace z Disneylandu, a także decyduje się na wróżbę u ulicznego astrologa. Ten przepowiada mu długie życie oraz zwraca uwagę na niezbyt pomyślny numer hotelowego pokoju, w którym aktualnie mieszka.

Kuchnie świata (Planet Food) Malezja, 10:00 Travel Channel

Merrilees Parker wybierze się na niezwykły rajd dookoła Malezji kraju, którego wielokulturowość świetnie odbija się w bogactwie sztuki kulinarnej. Przewodniczka będzie polować w dżungli używając dmuchawek, czyli rurek bambusowych, z których wydmuchuje się małe strzałki. Spróbuje także przygotować niektóre z miejscowych dań, m.in. potrawkę z makreli i zupę Laksa.

W poszukiwaniu smaków (Taste Takes Off) Malezja, 13:00 Travel Channel

Miejscowa kuchnia to mieszanka smaków kuchni chińskiej, hinduskiej i malajskiej. W programie widzowie dowiedzą się, jak smakują tropikalne owoce m.in. duriany oraz przyrządzą kilka dań z dodatkiem goździków. Gościem programu będzie Chef Wan znany szef lokalnej telewizji oraz przyjaciel rodziny królewskiej.

Kuchnie świata (Planet Food) Południowe Chiny, 14:00 Travel Channel

Peter Gordon, nowozelandzki szef kuchni, odkryje przed widzami miejsce, w którym korzenie ma jedna z najświetniejszych kuchni świata. Widzowie zobaczą przyrządzanie soczystej wieprzowiny w przyprawach, wspólny obiad z załogą smoczej łodzi, naukę przygotowywania popularnej potrawy dim sum oraz połów ryb przeznaczonych na weselne śniadanie.

Perły cywilizacji (Trésors De Civilisation) Japonia Kraj Wschodzącego Słońca, 15:05 Planete

Obecnie UNESCO posiada na liście dziedzictwa narodowego ponad 800 obiektów stworzonych przez człowieka lub naturę, które świadczą o kulturalnej kondycji Ziemi. Serial przedstawia wybrane z tej listy perły-zabytki. Obiekty zostały wyselekcjonowane z powodu roli, jaką odegrały w historii państw, na terenie których się znajdują. Serial powstał pod patronatem UNESCO, a jego misją jest promowanie i ochrona światowego dziedzictwa kulturowego. Każdy odcinek przedstawia inny region, jego historię oraz zabytki.

Perły cywilizacji (Trésors De Civilisation) Indie święta ziemia, 15:40 Planete

Obecnie UNESCO posiada na liście dziedzictwa narodowego ponad 800 obiektów stworzonych przez człowieka lub naturę, które świadczą o kulturalnej kondycji Ziemi. Serial przedstawia wybrane z tej listy perły-zabytki. Obiekty zostały wyselekcjonowane z powodu roli, jaką odegrały w historii państw, na terenie których się znajdują. Serial powstał pod patronatem UNESCO, a jego misją jest promowanie i ochrona światowego dziedzictwa kulturowego. Każdy odcinek przedstawia inny region, jego historię oraz zabytki.

Zapiski z japońskiego imperium (Japan: Memoirs of a Secret Empire), 20:50, 21:50 Planete

Niezłomni szogunowie i waleczni samuraje, czarujące gejsze i niezrównani rzemieślnicy to ludzie, którzy współtworzyli japońskie odrodzenie datowane między XVI a XIX wiekiem. W tym właśnie czasie wyspy Nipponu wydostały się z mroku i chaosu, by odrodzić się w duchu pokoju i równowagi. Kwitnąca wówczas Japonia przez blisko 250 lat pozostawała w ścisłej izolacji od świata zachodniego, rządzona stalową ręką szogunatu. Serial przybliża dzieje azjatyckiego imperium, jego relacje z Zachodem, sytuację geopolityczną oraz osiągnięcia kulturowe.

Piątek  19.02.2010

Rudy Maxa i jego świat (Rudy Maxa’s World) Radżastan, 07:30 Travel Channel

Jaipur dostarczało wielkiemu Imperium Mogołow generałów nawet wtedy, gdy jego obywatele budowali najpiękniejsze pałace i świątynie świata. To właśnie tutaj podróżnicy odnajdą Hawa Mahal, słynny Pałac Wiatrów zbudowany z czerwonego i różowego piaskowca. W innym wspaniałym mieście Radżastanu, Jodhpur, znajduje się wspaniały Fort Mehrangarh. Jego zbudowane z piaskowca mury kryją w sobie bajeczne królewskie komnaty. Na przedmieściach miasta rozwinął się przemysł renowacji starych mebli.

Sobota  20.02.2010

Luksusowe podróże Varuna Sharmy (Inside Luxury Travel with Varun Sharma) Tajlandia, 08:00 Travel Channel

Varun Sharma przyznaje, że ma najlepszą pracę na świecie. Podróżując, będzie mieszkał w najwspanialszych apartamentach najlepszych na świecie hoteli i korzystał z najprzyjemniejszych zabaw. Zawsze może też liczyć na spa, by móc odnaleźć spokojny azyl na wypadek, gdyby korzystanie z luksusowego życia okazało się zbyt stresujące. Najczęściej ma to miejsce, gdy jego prywatny odrzutowiec zmuszony jest gdzieś wylądować. Jednak nie ma co się tak bardzo przejmować, bo przecież zawsze do dyspozycji jest limuzyna.

Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna (Bom yeoreum gaeul gaeul geurigo bom), Obyczajowy, Korea Południowa/ Niemcy 2003, 08:30 Ale Kino!

W małej świątyni mieszkają dwaj buddyjscy mnisi. Stary opiekuje się młodym adeptem. Obaj bardzo się różnią: ten pierwszy reprezentuje spokój, mądrość i cierpliwość, a drugi dopiero uczy się sztuki życia i wciąż targają nim rozmaite namiętności. Zimą dziecko staje się chłopcem, latem wyrasta na młodego człowieka, by jesienią osiągnąć dojrzałość. W miarę upływu kolejnych pór roku młody mnich rozwija się duchowo, choć nie zawsze utożsamia się z zasadami wpajanymi mu przez starszego zakonnika.

Niezwykłe wyzwania (Sync or Swim) Mongolia, 13:00, 20:00, 4:00 Discovery Travel & Living

Jamie Aditya postanawia sprawdzić własne umiejętności taneczne i wokalne. Otrzymuje do wykonania trudne zadania, których musi się nauczyć w ciągu tygodnia. Następnie czeka go występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Jamie nie tylko sam nie może się skompromitować, ale również nie może przynieść wstydu innym artystom. Muzyczne wyzwania to także dobry sposób na poznanie zwyczajów i kultury odwiedzanych miejsc. Podczas tej niezwykłej podróży Jamie zwiedzi Nową Zelandię, Mongolię, Tybet, Filipiny, Bali, Australię i Japonię.

Inżynieria ekstremalna (Extreme Engineering) Inteligentny tunel w Malezji, 14:00 Discovery World

Wyprawę do królestwa techniki. Program przedstawia największe cuda współczesnej inżynierii.

Dziwne praktyki doktora Leahy (Bite Me with Dr Mike Leahy) Indie, 15:00 National Geographic

Wirusolog Mike Leahy wyrusza do najczęściej odwiedzanych przez turystów rejonów świata, aby przybliżyć widzom stworzenia, które stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka. Pokazuje też podróżującym, w jaki sposób uniknąć niechcianych kontaktów. W tym odcinku udaje się do Brazylii na spotkanie z czerwonymi mrówkami, nietoperzami wampirami i kanderami.

Kuchnie świata (Planet Food) Południowe Chiny, 20:00, 1:00 Travel Channel

Peter Gordon, nowozelandzki szef kuchni, odkryje przed widzami miejsce, w którym korzenie ma jedna z najświetniejszych kuchni świata. Widzowie zobaczą przyrządzanie soczystej wieprzowiny w przyprawach, wspólny obiad z załogą smoczej łodzi, naukę przygotowywania popularnej potrawy dim sum oraz połów ryb przeznaczonych na weselne śniadanie.

Biografie. Ho Chi Minh (Ho Chi Minh), 20:45 Planete

Film opowiada o burzliwych kolejach losu człowieka, który przez Wietnamczyków uznawany jest za ojca ich państwa. Niewzruszony wobec potęgi wrogich mocarstw doprowadził do celu, który był ambicją jego życia: zjednoczenia Wietnamu. Pomimo fascynującego życiorysu Ho Chi Minh po dziś dzień pozostaje jedną z najbardziej enigmatycznych postaci naszych czasów. Gdy na początku lat 40-tych zaczął tworzyć partyzantkę, walczącą z okupującą Indochiny Japonią, przyjął imię, pod jakim znany jest po dziś dzień Ho Chi Minh, czyli niosący światło.

Esencja podróży (Essential) Południowa Korea, 21:00 Travel Channel

Danny Robins odwiedzi Królestwo Pustelników, odkrywając przy okazji bogatą i pełną tajemnic przeszłość jego stolic Seulu i Gyeonju. Podczas podróży widzowie odwiedzą granicę z Koreą Północną, na której stacjonuje naprzeciwko siebie prawie milion żołnierzy, a także polecą na południe na wyspę Jeju, będącą wyjątkowo popularnym miejscem na spędzanie miodowych miesięcy.

Esencja podróży (Essential) Seul, 21:30 Travel Channel

W stolicy Południowej Korei, jednym z najbardziej oryginalnych miejsc światowej turystyki, widzowie zobaczą Danngo Robinsa, który pozwalał będzie rybkom szczypać swoje stopy, skusi się na łagodzące masaże, a także spróbuje swoich umiejętności w karaoke.

Obieżyświat (Globe Trekker) Południowo- wschodnie Chiny, 22:00, 3:00 Travel Channel

Podczas wyprawy po Chinach Zay Harding odwiedzi cztery prowincje położone w południowo-wschodniej części kraju. Na początku widzowie spotkają go w Guangzhou, stolicy prowincji Guangdong, później pojedzie do Parku Narodowego Wulingyuan. Stamtąd uda się do Shaoshan, Nanchang, Ruijin Yongding, Anxi i Dehuy, by ostatecznie dotrzeć do starożytnego portu Quanzhou. Ostatnim przystankiem w podróży Zaya będzie wyspa Hainan Dao.

Niedziela  21.02.2010

Obieżyświat (Globe Trekker) Przewodnik po Tokio, 06:00 Travel Channel

W najnowszej serii programów prezentujących życie wielkich metropolii Ian Wright uda się na Daleki Wschód, do Tokio. Czas pobytu w japońskiej stolicy wypełni mu gra w bejsbol na stadionie Tokyo Dome, pływanie łodzią po rzece Sumida i nauka aikido. Odwiedzi również jeden z wielu dziwacznych tokijskich pubów, gdzie, siedząc w celi i popijając drinki, zostanie zakuty w kajdanki.

Inżynieria ekstremalna (Extreme Engineering) Inteligentny tunel w Malezji, 7:00 Discovery World

Wyprawę do królestwa techniki. Program przedstawia największe cuda współczesnej inżynierii.

Walki powietrzne (Dogfights) Hellcat postrach Pacyfiku, 08:10 Planete

Podczas wojen w Korei, Wietnamie i nad Zatoką Perską doszło do niezliczonych walk powietrznych, w których ścierały się ze sobą największe asy lotnictwa. Dokument stwarza unikalną możliwość obejrzenia rekonstrukcji spektakularnych podniebnych pojedynków. Od pojedynków między dwupłatowcami z czasów I wojny światowej po konfrontacje nowoczesnych myśliwców u schyłku XX wieku omówione w nim zostały kampanie, bitwy i potyczki, a także słynne maszyny i tajne bronie wrogich stron.

Perły cywilizacji (Trésors De Civilisation) Japonia Kraj Wschodzącego Słońca, 10:05 Planete

Obecnie UNESCO posiada na liście dziedzictwa narodowego ponad 800 obiektów stworzonych przez człowieka lub naturę, które świadczą o kulturalnej kondycji Ziemi. Serial przedstawia wybrane z tej listy perły-zabytki. Obiekty zostały wyselekcjonowane z powodu roli, jaką odegrały w historii państw, na terenie których się znajdują. Serial powstał pod patronatem UNESCO, a jego misją jest promowanie i ochrona światowego dziedzictwa kulturowego. Każdy odcinek przedstawia inny region, jego historię oraz zabytki.

Perły cywilizacji (Trésors De Civilisation) Indie święta ziemia, 10:40 Planete

Obecnie UNESCO posiada na liście dziedzictwa narodowego ponad 800 obiektów stworzonych przez człowieka lub naturę, które świadczą o kulturalnej kondycji Ziemi. Serial przedstawia wybrane z tej listy perły-zabytki. Obiekty zostały wyselekcjonowane z powodu roli, jaką odegrały w historii państw, na terenie których się znajdują. Serial powstał pod patronatem UNESCO, a jego misją jest promowanie i ochrona światowego dziedzictwa kulturowego. Każdy odcinek przedstawia inny region, jego historię oraz zabytki.

Niezwykłe wyzwania (Sync or Swim) Tybet, 13:00, 20:00, 4:00 Discovery Travel & Living

Jamie Aditya postanawia sprawdzić własne umiejętności taneczne i wokalne. Otrzymuje do wykonania trudne zadania, których musi się nauczyć w ciągu tygodnia. Następnie czeka go występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Jamie nie tylko sam nie może się skompromitować, ale również nie może przynieść wstydu innym artystom. Muzyczne wyzwania to także dobry sposób na poznanie zwyczajów i kultury odwiedzanych miejsc. Podczas tej niezwykłej podróży Jamie zwiedzi Nową Zelandię, Mongolię, Tybet, Filipiny, Bali, Australię i Japonię.

Jackie Chan i utracona rodzina (Traces of a Dragon), 14:30 Planete

Jackie Chan, mistrz kung-fu, niezrównany kaskader i akrobata, cieszy się popularnością na całym świecie. Pochodzący z Hongkongu aktor stworzył własny styl, wprowadzając do kina wschodnich sztuk walki elementy komedii. Biografia Chana jest powszechnie znana. Sam gwiazdor nie wiedział jednak niemal niczego na temat losów rodziny sprzed emigracji z kontynentalnych Chin. Historia ta okazała się na tyle niezwykła, że Chan zaprosił znajomą dokumentalistkę, aby nakręciła na ten temat film.

Esencja podróży (Essential) Seul, 14:30 Travel Channel

W stolicy Południowej Korei, jednym z najbardziej oryginalnych miejsc światowej turystyki, widzowie zobaczą Danngo Robinsa, który pozwalał będzie rybkom szczypać swoje stopy, skusi się na łagodzące masaże, a także spróbuje swoich umiejętności w karaoke.

Obieżyświat (Globe Trekker) Południowo- wschodnie Chiny, 15:00 Travel Channel

Podczas wyprawy po Chinach Zay Harding odwiedzi cztery prowincje położone w południowo-wschodniej części kraju. Na początku widzowie spotkają go w Guangzhou, stolicy prowincji Guangdong, później pojedzie do Parku Narodowego Wulingyuan. Stamtąd uda się do Shaoshan, Nanchang, Ruijin Yongding, Anxi i Dehuy, by ostatecznie dotrzeć do starożytnego portu Quanzhou. Ostatnim przystankiem w podróży Zaya będzie wyspa Hainan Dao.

Kuchnie świata (Planet Food) Południowe Chiny, 16:00 Travel Channel

Peter Gordon, nowozelandzki szef kuchni, odkryje przed widzami miejsce, w którym korzenie ma jedna z najświetniejszych kuchni świata. Widzowie zobaczą przyrządzanie soczystej wieprzowiny w przyprawach, wspólny obiad z załogą smoczej łodzi, naukę przygotowywania popularnej potrawy dim sum oraz połów ryb przeznaczonych na weselne śniadanie.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Azja w TV 15.02-21.02.2010 Reviewed by on 15 lutego 2010 .

Monika Wawrzynowska w swojej rubryce Azja w TV prezentuje przegląd najciekawszych programów, filmów fabularnych i dokumentalnych dotyczących Azji, które będzie można obejrzeć w najbliższym tygodniu na polskojęzycznych kanałach telewizyjnych. Serdecznie zapraszamy: Poniedziałek  15.02.2010 Esencja podróży (Essential) Południowa Korea, 07:00 Travel Channel Danny Robins odwiedzi Królestwo Pustelników, odkrywając przy okazji bogatą i pełną tajemnic przeszłość jego stolic Seulu

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź