Inne-news,Wydarzenia i zapowiedzi

Azja w TV 11. – 17. 04. 2011

indMonika Wawrzynowska w swojej rubryce Azja w TV prezentuje przegląd najciekawszych programów, filmów fabularnych i dokumentalnych dotyczących Azji, które będzie można obejrzeć w najbliższym tygodniu na polskojęzycznych kanałach telewizyjnych. Serdecznie zapraszamy!

Poniedziałek  11.04.2011

Kuchnie Azji Culinary Asia Japonia, 09:00 | Travel Channel

W Japonii postęp dokonuje się z prędkością błyskawicy. Kraj będący zawsze w czołówce rozwoju był i jest miejscem narodzin najbardziej nowatorskich i ekscentrycznych rozwiązań w historii ludzkości. Od wysokiej estetyki nowoczesnej architektury po współczesną kulturę ulicy, od komiksów manga po dania błyskawicznej kuchni, japońska pomysłowość zmieniła sposób życia i odżywiania się. Miejscowa kuchnia nie tylko zdefiniowana jest przez egzotyczne składniki, lecz dania charakteryzują uniwersalne zasady i wartości.

Nowe imperium kulinarne New British Kitchen _ Torode & Hardeep’s Tour Indie _ Pendżab, 17:50 | Kuchnia.TV

John Torode i Hardeep Singh Kohli wyruszają w podróż po Wielkiej Brytanii, aby poznać kuchnię mniejszości narodowych zamieszkujących ich kraj, zapraszają widzów do miejsc, w których można spróbować specjałów z różnych części świata. W programie nie zabraknie przepisów na dania, które na wyspy sprowadziła ludność napływająca. W każdym odcinku gospodarze przygotowują dania, z którymi nigdy wcześniej się nie zetknęli

Czas na Indie Indian Times Chennai, Bhopal i Hyderabad, 23:00 | Travel Channel

W drodze do południowej stolicy kraju, Chennai, Julian zgłębia tajniki hinduskiej duchowości. Następnie uczestniczy w tradycyjnym ślubie, a nawet idzie na randkę z panną młodą.

Wtorek  12.04.2011

Obieżyświat Globe Trekker Nieznane Indie, 06:00 | Travel Channel

Tym razem gospodarze będą poznawać Indie _ kraj, który powinien odwiedzić każdy szanujący się podróżnik. Na Megan McCormick ogromne wrażenie zrobi niezwykle pikantna miejscowa kuchnia, Holly Morris przyjrzy się panującym w tym kraju warunkom sanitarnym, Andrew Dado wypróbuje możliwości swojego ciała podczas ćwiczeń jogi, zaś Justine Shapiro zajmie się szukaniem drogi do duchowego oświecenia.

Kuchnie Azji Culinary Asia Korea, 09:00 | Travel Channel

Korea, dziesiąta pod względem rozwoju ekonomicznego gospodarka świata, podarowała jego mieszkańcom fantastyczne telefony komórkowe, błyskotliwe samochody i znakomitą elektronikę. Teraz nowoczesna Korea z równie wysoko rozwiniętym przemysłem muzycznym i filmowym serwuje światu smak kulturalnego i kulinarnego dziedzictwa z korzeniami sięgającymi ponad pięć wieków wstecz. Ceremoniały i zwyczaje zaobserwowane w restauracjach pokazują, że są one wiernym odbiciem domowych zachowań współczesnych Koreańczyków.

Kuchnie Azji Culinary Asia Indie, 16:30 | Travel Channel

Tym razem widzowie odkryją ciągle zmieniające się smaki nowoczesnego indyjskiego jedzenia, gdzie codzienne nowoczesne jedzenie w fast foodach ma wpływ na tradycyjną indyjską kuchnię. Pomimo wszystko dania kuchni indyjskiej mają daleko idące wpływy na całym świecie

Zatoichi Zatôichi, Dramat historyczny – Japonia 2003, 20:10 | Ale Kino!

XIX w., Japonia. Do górskiego miasteczka przybywa ślepy tułacz Zatoichi, który zarabia na życie hazardem i usługami masażysty. Pod tą maską kryje się jednak jeden z największych mistrzów miecza, szybki, precyzyjny i nieustraszony. Kiedy Zatoichi trzyma w ręku miecz, jego ostrze nigdy nie chybia. Tułacz musi zmierzyć się z gangiem bezwzględnego Ginzy, który terroryzuje mieszkańców miasteczka.

Sengoku basara Sengoku basara, Serial animowany dla dorosłych – Japonia 2007 , 23:05 | CANAL+ Film

Feudalna Japonia. W okresie Sengoku, epoce przełomu XV i XVI w., szogunaty tracą władzę. Między rodami z różnych prowincji toczą się krwawe walki o wpływy. Nobunaga Oda – okrutny wojownik zwany Diabelskim Królem, chce zjednoczyć Japonię i rządzić nią żelazną ręką. Młody wojownik Masamune Date, zwany Jednookim Smokiem, planuje atak na siły rywala, Uesugiego Kenshina. Powstrzymuje go Yukimura Sanada, z którym Date krzyżuje miecze. Jednooki Smok i Sanada zawiązują sojusz, do którego chcą pozyskać innych wodzów, by złamać potęgę Nobunagi Ody.

Cyfrowa Azja Digital Asia, 02:20 | Planete

Technologie cyfrowe zmieniają świat, lecz nigdzie ten trend nie jak tak dominujący jak w Azji. Od około dwóch dekad większość sprzętu elektronicznego jest produkowana właśnie w tym regionie. Korea Południowa prześciga Japonię pod względem zaawansowania technologicznego. Każde gospodarstwo domowe w Korei posiada Internet, a taka penetracja rynku powoduje wzrost popytu na inne cyfrowe usługi. Chiny to największy i najszybciej rozwijający się kraj na świecie. Obecnie digitalizacja państwa następuje szybciej poprzez rozwój telefonii komórkowej.

Środa  13.04.2011

Moje spotkania Welcome to My House in… Indonezja, 12:20 | Planete

Twórcy cyklu postanowili zapukać do drzwi różnych ludzi w Indonezji, Japonii, Australii i Chile, by dowiedzieć się, dlaczego mieszkają w takim a nie innym miejscu, jak budowali domostwa i jak je urządzali. Na indonezyjskiej Sumatrze odkrywają niebywałe zróżnicowanie architektoniczne, wynikłe z religijnych i filozoficznych wpływów. Na Sulawesi filmują ludzi żyjących w pływających domach na jeziorze Tempe, a w górach spotykają członków plemienia Mamasa, których domostwa są zawsze skierowane na wschód.

Nowe imperium kulinarne New British Kitchen _ Torode & Hardeep’s Tour Filipiny, 17:50 | Kuchnia.TV

Czas na Indie Indian Times Varanasi, Lucknow i Agra, 23:00 | Travel Channel

W Varansai Julian próbuje zgłębić tajemnice najświętszego miasta Indii. Kończy podróż u stóp największego na świecie pomnika wzniesionego miłości – majestatycznego Taj Mahal

Czwartek  14.04.2011

Czas na Indie Indian Times Haridwar, Delhi, Amritsar i Manali, 10:00 | Travel Channel

Julian odwiedza największy religijny festiwal na świecie, gdzie próbuje odnaleźć nagich, świętych mężczyzn. Zrzuci ubranie, żeby stanąć do zapaśniczej walki z olbrzymem, dwa razy większym od niego.

Moje spotkania Welcome to My House in… Japonia, 12:10 | Planete

Twórcy cyklu postanowili zapukać do drzwi różnych ludzi w Indonezji, Japonii, Australii i Chile, by dowiedzieć się, dlaczego mieszkają w takim a nie innym miejscu, jak budowali domostwa i jak je urządzali. W kolejnym odcinku twórcy pokazują, w jaki sposób Japonia balansuje między tradycją a nowoczesnością. W Oita ludzie żyją w białych domach projektu architekta Sou Fujimoto. Kioto, miejsce świątyń, to z kolei oaza w stylu zen w najczystszym tradycyjnym stylu. Z kolei Tokio eksperymentuje z kształtami, kolorami i nowinkami technologicznymi

Piątek  15.04.2011

Kuchnie Azji Culinary Asia Indie, 09:00 | Travel Channel

Tym razem widzowie odkryją ciągle zmieniające się smaki nowoczesnego indyjskiego jedzenia, gdzie codzienne nowoczesne jedzenie w fast foodach ma wpływ na tradycyjną indyjską kuchnię. Pomimo wszystko dania kuchni indyjskiej mają daleko idące wpływy na całym świecie.

Sobota 16.04.2011

Wiosna Spring Japonia _ świętość wiosny, 07:00, 12:00 | Travel Channel

David Tarrant czuje wiosnę przez cały rok, bo podróżuje po świecie wszędzie tam, gdzie właśnie zaczyna się ta pora roku. Obserwuje, jakie znaczenie ma jej nadejście dla ludzi w różnych krajach. Tym razem David odwiedzi Japonię, aby przeżyć radość oglądania budzącej się po zimowym letargu przyrody

Szkoła przetrwania Ultimate Survival Chiny, 16:00 | Discovery

Brytyjski alpinista i poszukiwacz przygód, Bear Grylls, podróżuje po najbardziej niebezpiecznych i nieprzyjaznych zakątkach świata, od Alp w Europie po pustynię Moab w USA, i wykorzystując doświadczenie i techniki przetrwania, sprawdza, czy uda mu się tam przeżyć. Tym razem zabiera widzów na wyprawę do Chin.

Globe-Cooker Le Glob-cooker Turcja, 16:20 | Kuchnia.TV

Fred Chesneau po raz kolejny wyrusza w niezwykłą podróż, podczas której dotrze do najbardziej dzikich i ukrytych miejsc na świecie, aby skosztować oryginalne potrawy, podejrzeć w jaki sposób są przygotowywane, a przede wszystkim dobrze się bawić. Poszukiwacz kulinarnych przygód odwiedzi Chiny, Bali, Turcję i Senegal. Na Bali weźmie udział w nocnym połowie węgorzy i dowie się, w jaki sposób pozyskuje się sól z oceanu. Chiny, w których istnieje 60 000 tradycyjnych przepisów, są prawdziwym wyzwaniem.

Discovery atlas Discovery Atlas Chiny bez tajemnic, 17:00 | Discovery

Program zaprasza w podróż dookoła świata. Prezentuje ciekawe zjawiska przyrodnicze, kulturową i społeczną różnorodność świata. Pierwszy odcinek opowiada o historii, kulturze i mieszkańcach Chin. Odwiedzających Państwo Środka zachwyca zarówno bogactwo zabytków architektury, kultura, jak i piękno i różnorodność krajobrazu. Przyciąga uwagę i budzi zdziwienie również życie Chińczyków.

Moje spotkania Welcome to My House in… Indonezja, 19:45 | Planete

Twórcy cyklu postanowili zapukać do drzwi różnych ludzi w Indonezji, Japonii, Australii i Chile, by dowiedzieć się, dlaczego mieszkają w takim a nie innym miejscu, jak budowali domostwa i jak je urządzali. Na indonezyjskiej Sumatrze odkrywają niebywałe zróżnicowanie architektoniczne, wynikłe z religijnych i filozoficznych wpływów. Na Sulawesi filmują ludzi żyjących w pływających domach na jeziorze Tempe, a w górach spotykają członków plemienia Mamasa, których domostwa są zawsze skierowane na wschód.

Niedziela  17.04.2011

Czas na Indie Indian Times Goa, Bangalore i Kerala, 12:00 | Travel Channel

Julian próbuje swoich sił na parkiecie tanecznym w Goa, bierze lekcję prowadzenia samochodu w Bangalore, stylizuje psa w psim spa, oraz rujnuje hinduskie wesele.

Discovery atlas Discovery Atlas Japonia bez tajemnic, 14:00 | Discovery

Japonia należy do najbardziej rozwiniętych gospodarczo krajów na świecie. Pomimo ogromnego wpływu kultury zachodniej oraz przejmowania zachodniego stylu życia kraj ten za wszelką cenę usiłuje podtrzymać kultywowanie wielowiekowych tradycji i obrzędów.

Kuchnie Azji Culinary Asia Korea, 17:00 | Travel Channel

Korea, dziesiąta pod względem rozwoju ekonomicznego gospodarka świata, podarowała jego mieszkańcom fantastyczne telefony komórkowe, błyskotliwe samochody i znakomitą elektronikę. Teraz nowoczesna Korea z równie wysoko rozwiniętym przemysłem muzycznym i filmowym serwuje światu smak kulturalnego i kulinarnego dziedzictwa z korzeniami sięgającymi ponad pięć wieków wstecz. Ceremoniały i zwyczaje zaobserwowane w restauracjach pokazują, że są one wiernym odbiciem domowych zachowań współczesnych Koreańczyków.

Chińskie panowanie na morzach When China Ruled the Waves Morskie podboje na początku XV, 17:00, 01:00 | Viasat History

Na początku XV wieku Chiny zaprezentowały światu swoje bezprecedensowe stanowisko wobec morskich eksploracji. Na ponad 80 lat przed dotarciem Kolumba do Ameryki, jedna z najwspanialszych flot w historii i jej wpływ na biznes i politykę kraju podniosły Chiny do rangi bezdyskusyjnej potęgi na morzach i oceanach świata. W programie _ opowieść o niezwykłym rozdziale historii tego jednego ze światowych supermocarstw i jego morskich podbojach na początku XV wieku, opowiedziana przez współczesnego poszukiwacza przygód i podróżnika.

Moje spotkania Welcome to My House in… Japonia, 19:45 | Planete

Twórcy cyklu postanowili zapukać do drzwi różnych ludzi w Indonezji, Japonii, Australii i Chile, by dowiedzieć się, dlaczego mieszkają w takim a nie innym miejscu, jak budowali domostwa i jak je urządzali. W kolejnym odcinku twórcy pokazują, w jaki sposób Japonia balansuje między tradycją a nowoczesnością. W Oita ludzie żyją w białych domach projektu architekta Sou Fujimoto. Kioto, miejsce świątyń, to z kolei oaza w stylu zen w najczystszym tradycyjnym stylu. Z kolei Tokio eksperymentuje z kształtami, kolorami i nowinkami technologicznymi

Rytualne zdobienie ciała Tattoo Hunter Filipiny, 00:00 | Discovery World

Zdobienie ludzkiego ciała w wielu kulturach ma charakter rytualny, często związany z wierzeniami religijnymi. Antropolog Lars Krutak wnikliwie analizuje zwyczaje wojowników, kanibali i łowców głów. Przedstawia bogate dziedzictwo kulturowe kryjące się w prastarej sztuce tatuażu.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Azja w TV 11. – 17. 04. 2011 Reviewed by on 11 kwietnia 2011 .

Monika Wawrzynowska w swojej rubryce Azja w TV prezentuje przegląd najciekawszych programów, filmów fabularnych i dokumentalnych dotyczących Azji, które będzie można obejrzeć w najbliższym tygodniu na polskojęzycznych kanałach telewizyjnych. Serdecznie zapraszamy! Poniedziałek  11.04.2011 Kuchnie Azji Culinary Asia Japonia, 09:00 | Travel Channel W Japonii postęp dokonuje się z prędkością błyskawicy. Kraj będący zawsze w czołówce

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź