Inne-news,Wydarzenia i zapowiedzi

Azja w TV, 11-17.01.2010

MonikaMonika Wawrzynowska w swojej rubryce Azja w TV prezentuje przegląd najciekawszych programów, filmów fabularnych i dokumentalnych dotyczących Azji, które będzie można obejrzeć w najbliższym tygodniu na polskojęzycznych kanałach telewizyjnych. Serdecznie zapraszamy

11.01.2010 Poniedziałek

Rudy Maxa i jego świat (Rudy Maxa’s World) Tokio Japonia, 07:30 Travel Channel

Tokio jest fascynującym miejscem dla wszystkich turystów. Autorzy rozpoczną od odwiedzenia wczesnym rankiem Tsukiji Market największego targu rybnego w mieście, by zobaczyć codzienne aukcje tuńczyków dostarczanych do barów sushi na świecie. Później obejrzą kosmiczne toalety w salonie wystawowym Toto. Wybiorą się również na zakupy w centrum handlowym, gdzie znajduje się ponad 100 sklepów

Kuchnie świata (Planet Food), Południowe Chiny, 10:00 Travel Channel

Peter Gordon, nowozelandzki szef kuchni, odkryje przed widzami miejsce, w którym korzenie ma jedna z najświetniejszych kuchni świata. Widzowie zobaczą przyrządzanie soczystej wieprzowiny w przyprawach, wspólny obiad z załogą  smoczej łodzi, naukę przygotowywania popularnej potrawy dim sum oraz połów ryb przeznaczonych na weselne śniadanie.

W poszukiwaniu smaków (Taste Takes Off) Indie, 13:00 Travel Channel

Nie ma lepszego sposobu poznania kraju niż poznawanie jego kuchni. Tak właśnie zrobiła przewodniczka, Peta Mathias. Najpierw odwiedziła Delhi, gdzie zajrzała na targ z przyprawami, na którym można udusić się od unoszących się dookoła zapachów, a później pojechała do Radżasthanu. Ten północny stan odkrył przed nią dwie kompletnie różne kuchnie. Jedną prostą, opierającą się głównie na jogurtach, wielbłądzim mleku i chlebie, stworzyli mieszkańcy pustynnych wsi, zaś drugą bogatą i wyrafinowaną, spotyka się głównie w pałacach maharadżów

Obieżyświat (Globe Trekker) Tokio, 15:00 Travel Channel

W najnowszej serii programów prezentujących życie wielkich metropolii Ian Wright uda się na Daleki Wschód, do Tokio. Czas pobytu w japońskiej stolicy wypełni mu gra w bejsbol na stadionie Tokyo Dome, pływanie łodzią po rzece Sumida i nauka aikido. Odwiedzi również jeden z wielu dziwacznych tokijskich pubów, gdzie, siedząc w celi i popijając drinki, zostanie zakuty w kajdanki.

Kuchnie świata (Planet Food) Malezja, 19:00 Travel Channel

Merrilees Parker wybierze się na niezwykły rajd dookoła Malezji kraju, którego wielokulturowość świetnie odbija się w bogactwie sztuki kulinarnej. Przewodniczka będzie polować w dżungli używając dmuchawek, czyli rurek bambusowych, z których wydmuchuje się małe strzałki. Spróbuje także przygotować niektóre z miejscowych dań, m.in. potrawkę z makreli i zupę Laksa.

Perły cywilizacji Indie (Trésors De Civilisation), 20:15 Planete

Obecnie UNESCO posiada na liście dziedzictwa narodowego ponad 800 obiektów stworzonych przez człowieka lub naturę, które świadczą o kulturalnej kondycji Ziemi. Serial przedstawia wybrane z tej listy perły-zabytki. Obiekty zostały wyselekcjonowane z powodu roli, jaką odegrały w historii państw, na terenie których się znajdują. Serial powstał pod patronatem UNESCO, a jego misją jest promowanie i ochrona światowego dziedzictwa kulturowego. Każdy odcinek przedstawia inny region, jego historię oraz zabytki

Obieżyświat (Globe Trekker) Miasta Azji, 22:00 Travel Channel

Program, w którym autorzy przedstawią życie niektórych azjatyckich miast. Holly Morris widzowie spotkają w Kalkucie stolicy Bengalu Zachodniego i zobaczą, jak radzi sobie z ulicznym zgiełkiem. Danielle Baker uda się do Szanghaju, gdzie odwiedzi buddyjską świątynię, będzie podziwiać chińskich akrobatów oraz poznawać tai chi. Natomiast Estelle Bingham odkryje Bangkok. Spróbuje umiejętności w kick boxingu, przespaceruje się po bazarze Pat Pong i zwiedzi wspaniały Grand Palace.

Podróż do piekła (Banged Up Abroad) Tajlandia, 22:30 Discovery

Serial przedstawia losy ludzi, których wymarzone wakacje zamieniły się w piekło. Podczas zagranicznych podróży trafili do miejscowych więzień. Przyczyną aresztowania było przemycanie narkotyków, szmuglowanie nielegalnych towarów przez granicę, a w niektórych przypadkach zderzenie ze skorumpowanymi policjantami. Oskarżeni musieli poradzić sobie z niezrozumiałym procesem sądowym, a potem pogodzić się z realiami życia w więzieniu. W tym wydaniu historia Sandry Gregory.

12.01.2010 Wtorek

Indyjska uczta (Feast India), 01:00 Travel Channel

Ghanerao to małe miasteczko w centralnym Radżastanie słynące z tradycyjnych indyjskich wesel. Widzowie udadzą się do położonego przy granicy z Pakistanem Jaisalmer, znanego z magicznego, zbudowanego z piaskowca fortu. W mieście żyje rodzina, która od dziesięciu pokoleń zajmuje się wyrobem słodyczy. Położona nieopodal pustynia Tar jest znakomitym miejscem do organizowania wypraw na wielbłądach. Na zakończenie widzowie odwiedzą święty Pushkar miasto w którym co roku odbywa się słynne Camel Fair wielki targ wielbłądów.

Rudy Maxa i jego świat (Rudy Maxa’s World) Kioto Japonia, 07:30, 20:30 Travel Channel

Kioto oferuje poznanie życia dawnej Japonii. Wąskie uliczki z drewnianymi domami, imponujące świątynie oraz szacunek do średniowiecznych tradycji sprawiają, że jest to najczęściej odwiedzane przez turystów miasto Japonii. Widzowie zobaczą, jak wygląda ryokan tradycyjny japoński hotel, oraz porozmawiają  z jednym z najbardziej znanych w kraju projektantów kimon. Przy okazji dowiedzą się, dlaczego sztuka ta wciąż znakomicie prosperuje. Później gospodarz zaprosi widzów, by towarzyszyli mu podczas ceremonii parzenia herbaty.

Inżynieria ekstremalna (Extreme Engineering) Podniebne miasto w Tokio, 18:00 Discovery World

W Japonii opracowano plan wzniesienia najwyższej budowli na świecie. Nosiłaby ona nazwę Sky City i byłaby dwa razy wyższa niż jakikolwiek istniejący obecnie budynek. Olbrzymie pionowe miasto byłoby domem, miejscem pracy i rozrywki setek tysięcy ludzi. Rozwiązałoby palący problem niedoboru gruntów w Tokio. Jednak czy możliwe jest wybudowanie tak wysokiej budowli? Inżynierowie próbują pokonać przeszkody na drodze do rozpoczęcia prac nad jednym z najodważniejszych projektów architektonicznych, jakiego kiedykolwiek podjął człowiek.

Luksusowe podróże Varuna Sharmy (Inside Luxury Travel with Varun Sharma) Singapur, 21:00 Travel Channel

Wycieczkę po Singapurze Varun rozpocznie od hotelu The Fullerton. Na Orchard Road zrelaksuje się korzystając z czekoladowego masażu, zamówi sobie szytą na miarę koszulę w sklepiku Rossi, skusi się na rejs po rzece Singapur, a także wyruszy w nocne miejskie safari, w którym najwięcej emocji dostarcza boa dusiciel. Następnym domem podróżnika będzie Hotel Raffles. Po obejrzeniu budynku w towarzystwie jego głównego menadżera Pierre’a Jochema gospodarz pozna tajniki przygotowania słynnego singapurskiego drinka Singapore Sling.

13.01.2010 Środa

Inżynieria ekstremalna (Extreme Engineering) Podniebne miasto w Tokio, 1:00, 6:00 Discovery World

W Japonii opracowano plan wzniesienia najwyższej budowli na świecie. Nosiłaby ona nazwę Sky City i byłaby dwa razy wyższa niż jakikolwiek istniejący obecnie budynek. Olbrzymie pionowe miasto byłoby domem, miejscem pracy i rozrywki setek tysięcy ludzi. Rozwiązałoby palący problem niedoboru gruntów w Tokio. Jednak czy możliwe jest wybudowanie tak wysokiej budowli? Inżynierowie próbują pokonać przeszkody na drodze do rozpoczęcia prac nad jednym z najodważniejszych projektów architektonicznych, jakiego kiedykolwiek podjął człowiek

Luksusowe podróże Varuna Sharmy (Inside Luxury Travel with Varun Sharma) Singapur, 2:00 Travel Channel

Wycieczkę po Singapurze Varun rozpocznie od hotelu The Fullerton. Na Orchard Road zrelaksuje się korzystając z czekoladowego masażu, zamówi sobie szytą na miarę koszulę w sklepiku Rossi, skusi się na rejs po rzece Singapur, a także wyruszy w nocne miejskie safari, w którym najwięcej emocji dostarcza boa dusiciel. Następnym domem podróżnika będzie Hotel Raffles. Po obejrzeniu budynku w towarzystwie jego głównego menadżera Pierre’a Jochema gospodarz pozna tajniki przygotowania słynnego singapurskiego drinka Singapore Sling.

Letni pałac (Yihe yuan / Summer Palace), 03:35 Ale Kino! melodramat Chiny/ Francja 2006

Yu Hong opuszcza rodzinną wieś i wyjeżdża na studia do Pekinu. Upojona poczuciem wolności rzuca się w wir erotycznych doświadczeń. Spotkanie z kolegą ze studiów, Zhou Wei, zmienia się w wielką miłość. Tymczasem studenci organizują się, dyskutują, protestują i żądają demokracji. Ten ruch kończy się na placu Tian’anmen masakrą młodzieży 4 czerwca 1989 roku. W chaosie Yu i Zhou tracą się z oczu. Po latach przypadkowo się spotykają. Okazuje się, że siła ich miłości nie do końca się wyczerpała

Pola bitew (Battlefield) Kierunek Okinawa, 04:40,9:00 Discovery World

Uderzenie na japońską  wyspę Okinawę nastąpiło 1 kwietnia 1945 roku. Amerykanie poprzedzili desant wyjątkowo silnym bombardowaniem w nadziei na uniknięcie ciężkich strat. Japończycy zmienili strategię walki, wedle której należy pozwolić Amerykanom na wysadzenie piechoty morskiej i dopiero potem zniszczyć ich okręty samobójczymi atakami z powietrza i morza, a następnie rozbić wojska na lądzie. W bitwie zginęło ponad 100 tysięcy żołnierzy japońskich, Amerykanie stracili prawie 7 tysięcy żołnierzy.

Esencja podróży (Essential) Południowa Korea, 07:00 Travel Channel

Danny Robins odwiedzi Królestwo Pustelników, odkrywając przy okazji bogatą i pełną tajemnic przeszłość jego stolic Seulu i Gyeonju. Podczas podróży widzowie odwiedzą granicę z Koreą Północną, na której stacjonuje naprzeciwko siebie prawie milion żołnierzy, a także polecą na południe na wyspę Jeju, będącą wyjątkowo popularnym miejscem na spędzanie miodowych miesięcy.

Lekcje architektury (Architectures) Hale olimpijskie w Tokio,  08:25 Planete

Seria przedstawiającą  najwspanialsze osiągnięcia architektury od mających kilkaset lat pereł budownictwa, poprzez prace, które zwiastowały narodziny modernizmu w XX wieku do ostatnich topowych budowli. Tematem każdego odcinka jest inna budowla, a twórcy serii poddają szczegółowej analizie strukturę budynków, techniki ich budowy, kulturowo-historyczne inspiracje projektantów oraz rolę danego projektu w ewolucji architektury.

Ran (Ran), 09:35, 20:00 Zone Europa, film, Japonia/ Francja 1985

Japonia, rok 1578. Starzejący się władca Hidetora Ichimonji dzieli władzę między dwóch starszych synów: Tarę i Jirę. Najmłodszego, który ośmielił się poddać w wątpliwość jego decyzję, skazuje na wygnanie. Przepowiednie Sabury wkrótce się sprawdzają: dwaj starsi bracia poniżają starego ojca. Hidetora, nie mogąc znieść złego traktowania, opuszcza główny zamek i udaje się do siedziby Jiry. Syn jednak go nie wpuszcza, dlatego starzec jest zmuszony udać się do zamku Sabury. Dopiero tam znajduje schronienie.

Obieżyświat (Globe Trekker), Południowo- wschodnie Chiny, 22:00 Travel Channel

Podczas wyprawy po Chinach Zay Harding odwiedzi cztery prowincje położone w południowo-wschodniej części kraju. Na początku widzowie spotkają go w Guangzhou, stolicy prowincji Guangdong, później pojedzie do Parku Narodowego Wulingyuan. Stamtąd uda się do Shaoshan, Nanchang, Ruijin Yongding, Anxi i Dehuy, by ostatecznie dotrzeć do starożytnego portu Quanzhou. Ostatnim przystankiem w podróży Zaya będzie wyspa Hainan Dao.

14.01.2010 Czwartek

Strefa śmierci (Kill Zone) Bitwa o Hue: Wietnam, 02:00 Discovery World

Bitwa o Hue w Wietnamie rozegrała się w 1968 roku. Wietnamskie wojska przewyższały liczebnie oddziały amerykańskiej piechoty morskiej. W mieście trwały walki o każdy budynek.

Szkoła przetrwania (Ultimate Survival), Wietnam, 03:30 Discovery

Brytyjski alpinista i poszukiwacz przygód, Bear Grylls, podróżuje po najbardziej niebezpiecznych i nieprzyjaznych zakątkach świata. Wykorzystując doświadczenie i techniki przetrwania, sprawdza, czy uda mu się tam przeżyć. W środku wietnamskiej dżungli Bear Grylls musi poradzić sobie z groźnymi pijawkami i plującą kobrą. Mistrz sztuki przetrwania spróbuje leśnego skorpiona

The Ring Krąg 0 Narodziny (Ring 0: Birthday) 04:20 Ale Kino!, horror Japonia 2000

Członków grupy teatralnej prześladują przerażające sny. Niektórzy z nich przypuszczają,  że może to być wina nowej aktorki, Sadako Yamamura. Tymczasem reporterka Akiko Miyaji podąża tropem tragedii sprzed 12 lat, kiedy przeprowadzano eksperyment mający dowieść istnienia sił nadprzyrodzonych. Medium była Shizuko, matka Sadako. Podczas seansu nieznana siła zabiła jednego z reporterów, męża Akiko. W ciągu kolejnych lat wszyscy z obecnych na sali dziennikarzy stracili życie. Akiko odkrywa, że Sadako otacza klątwa.

Opowieść o Indiach (The Story of India), 11:30 TVP 2

W tym odcinku autorzy serialu wyjaśniają, w jaki sposób islam dotarł do Indii i przedstawiają  dzieje najważniejszej dynastii muzułmańskiej panującej w Indiach Wielkich Mogołów. Mogołowie panowali w północnych Indiach przez ponad trzysta lat, tworząc w najlepszym okresie swoich rządów rozległą cywilizację.

Bitwa o Inchon: Korea, 17:00 Discovery World

15 września 1950 r., podczas wojny koreańskiej, Incheon był miejscem desantu wojsk amerykańskich. X Korpus Ekspedycyjny liczył ok. 70 tys. żołnierzy, 300 jednostek pływających wspieranych przez samoloty. Celem desantu było opanowanie drogi Inchon Seul Wonju i odcięcie wojsk KRL-D na południu Korei. Opór stawiany przez nieliczne jednostki północnokoreańskie był na tyle heroiczny, iż korpus potrzebował aż tygodnia na pokonanie 35 km.

Co wiedzieli starożytni (What the Ancients Knew) Japończycy, 19:00 Discovery World

Pomimo otwarcia na zachodnią  kulturę Japończycy nadal są dumni ze swojej historii i tradycji, zdają sobie sprawę z ich bogactwa i oryginalności. Utrzymują więź z przeszłością poprzez kultywowanie starych tradycji. Japońskie dzieci po lekcjach mogą uczestniczyć  w rozmaitych zajęciach dodatkowych. Uczą się ceremoniału parzenia herbaty, uczęszczają do szkoły kendo, w świątyni poznają zasady religii buddyjskiej i jej rytuały. Program jest próbą wyjaśnienia cudu gospodarczego Japonii.

15.01.2010 Piątek

Nankin (Nanking) 00:55 Planete

Dokument o masakrze ludności chińskiej na przełomie lat 1937 i 1938 w ówczesnej stolicy Chin, mieście Nankin. Zbrodni ludobójstwa, w wyniku której poniosło  śmierć ok. 300 tysięcy ludzi, dokonała Japońska Armia Cesarska. Liczba ofiar byłaby znacznie większa, gdyby nie garstka ludzi, którzy podjęli heroiczną decyzję o utworzeniu strefy bezpieczeństwa, w której znalazło schronienie ponad 200 tys. cywilów. W filmie wystąpią  świadkowie tamtych wydarzeń Chińczycy, którzy przetrwali rzeź  i żołnierze japońscy.

Świat podróży według Ediego, Indie, 06:25 TVP 2

Podróżnik Edward Pyrek u stóp wawelskiego wzgórza wspomina podróż do Indii, podkreślając podobieństwa między Krakowem a owym odległym krajem, będącym mieszkanką  różnych kultur, religii, ras i języków. Wisła przywodzi na myśl Ganges świętą rzekę Hindusów. Choć Kraków słynie z wielu kościołów, wydają się one nieliczne w porównaniu z Indiami. Kraj ten to także meczety i zabytki po dynastii Wielkich Mogołów. Jedną z najwspanialszych pozostałości po czasach ich rządów jest Tadż Mahal mauzoleum wzniesione w I połowie XVII w.

Kuchnie świata (Planet Food) Południowe Chiny, 10:00 Travel Channel

Peter Gordon, nowozelandzki szef kuchni, odkryje przed widzami miejsce, w którym korzenie ma jedna z najświetniejszych kuchni świata. Widzowie zobaczą przyrządzanie soczystej wieprzowiny w przyprawach, wspólny obiad z załogą  smoczej łodzi, naukę przygotowywania popularnej potrawy dim sum oraz połów ryb przeznaczonych na weselne śniadanie.

W poszukiwaniu smaków (Taste Takes Off) Pekin Chiny, 13:00 Travel Channel

Peta Mathias dotarła do Pekinu, gdzie ma zamiar spróbować czegoś więcej niż kaczki po pekińsku. To miasto ma do zaoferowania imperialną kuchnię, mongolskie mięso z jarzynami, tradycyjne pierożki oraz restauracje celebrujące dania z czasów rewolucji Mao Zedunga. Ponadto Peta pozna typowe chińskie wsie z okolic Wielkiego Muru. Spróbuje tradycyjnych wiejskich posiłków, a także nauczy się je przygotowywać.

Jackie Chan i utracona rodzina (Traces of a Dragon), 18:00 Planete

Jackie Chan, mistrz kung-fu, niezrównany kaskader i akrobata, cieszy się popularnością na całym świecie. Pochodzący z Hongkongu aktor stworzył własny styl, wprowadzając do kina wschodnich sztuk walki elementy komedii. Biografia Chana jest powszechnie znana. Sam gwiazdor nie wiedział jednak niemal niczego na temat losów rodziny sprzed emigracji z kontynentalnych Chin. Historia ta okazała się na tyle niezwykła, że Chan zaprosił znajomą dokumentalistkę, aby nakręciła na ten temat film.

Cudowne miasto (Wonderful Town) 20:10 Ale Kino!, obyczajowy, Tajlandia 2007

W niewielkim miasteczku Takua Pa w południowej Tajlandii, po przejściu tsunami w 2004 roku po zniszczonych budynkach pozostały ruiny. Do miejscowości przyjeżdża Ton, architekt z Bangkoku, by nadzorować odbudowę. Zamiast luksusowego hotelu wybiera skromny pensjonat prowadzony przez Na. Ma nadzieję, że dzięki temu pozostanie anonimowy. Między mężczyzną a właścicielką pensjonatu rodzi się namiętny romans. Młodszy brat dziewczyny, szef miejscowego gangu, zaczyna coś podejrzewać i podburza miasteczko przeciwko obcemu.

16.01.2010 Sobota

Kiedy Cię nie było… (While You Were Out) Pekińska sypialnia, 04:00 Discovery Travel & Living

Mark Montano zmienia sypialnię  rodziców Jennifer, która przypomina relikt z lat siedemdziesiątych, w klasyczną sypialnię w stylu chińskim.

Obieżyświat (Globe Trekker) Tokio, 11:00 Travel Channel

W najnowszej serii programów prezentujących życie wielkich metropolii Ian Wright uda się na Daleki Wschód, do Tokio. Czas pobytu w japońskiej stolicy wypełni mu gra w bejsbol na stadionie Tokyo Dome, pływanie łodzią po rzece Sumida i nauka aikido. Odwiedzi również jeden z wielu dziwacznych tokijskich pubów, gdzie, siedząc w celi i popijając drinki, zostanie zakuty w kajdanki.

Kuchnie świata (Planet Food) Południowe Chiny, 12:00 Travel Channel

Peter Gordon, nowozelandzki szef kuchni, odkryje przed widzami miejsce, w którym korzenie ma jedna z najświetniejszych kuchni świata. Widzowie zobaczą przyrządzanie soczystej wieprzowiny w przyprawach, wspólny obiad z załogą  smoczej łodzi, naukę przygotowywania popularnej potrawy dim sum oraz połów ryb przeznaczonych na weselne śniadanie.

Indyjska uczta (Feast India), 14:00 , 19:30 Travel Channel

Diwali to indyjskie święto, podczas którego niezwykle uroczyście obchodzi się Nowy Rok. Ten trwający pięć dni festiwal kończy się wielkim hukiem. Fajerwerki rozjaśniają niebo przez całą długość i szerokość Indii. W tym czasie konsumuje się ogromne ilości słodyczy, zamyka się stare księgi i rozpoczyna nowy rok obrachunkowy, domy ozdabia festonami z kolorowymi świetlikami oraz rozdaje miliony prezentów.

Prawdziwy Shaolin (The Real Shaolin), 16:40 Planete

Stare chińskie przysłowie mówi, że wszystkie sztuki walki wywodzą się z Shaolin. Trudno jednak nazwać kung-fu elitarnym sposobem doskonalenia ciała i ducha. To nakręcany przez pop-kulturę przemysł. W chińskich szkołach uczą się obecnie setki adeptów sztuk walki. Większość trafia tam po obejrzeniu filmów i marzy o tym, by stać się kolejnym Bruce’em Lee. Część z nich to Europejczycy i Amerykanie, którzy o kulturze Chin niczego nie wiedzą. Dokument przedstawia czterech chętnych do osiągnięcia mistrzostwa w mniej lub bardziej tradycyjnym kung-fu.

Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna (Bom yeoreum gaeul gaeul geurigo bom / Spring, Summer, Autumn, Winter… and Spring), 18:05 Ale Kino! Obyczajowy, Korea Południowa/ Niemcy 2003

W małej świątyni mieszkają  dwaj buddyjscy mnisi. Stary opiekuje się młodym adeptem. Obaj bardzo się różnią: ten pierwszy reprezentuje spokój, mądrość i cierpliwość, a drugi dopiero uczy się sztuki życia i wciąż targają nim rozmaite namiętności. Zimą dziecko staje się  chłopcem, latem wyrasta na młodego człowieka, by jesienią osiągnąć dojrzałość. W miarę upływu kolejnych pór roku młody mnich rozwija się duchowo, choć nie zawsze utożsamia się  z zasadami wpajanymi mu przez starszego zakonnika.

Kuszti indyjskie zapasy (Kushti Wrestling Into Power), 18:15 Planete

Kushti jest formą zapasów praktykowaną w Indiach od tysięcy lat. To nie tylko dyscyplina sportowa, ale i rygorystyczny styl życia ściśle powiązany z religią. Zapaśnicy razem żyją i trenują według tradycyjnych reguł. Najwyższy cel każdego dnia to rozwijanie „shakti” energii niezbędnej do walki, doskonalenie umiejętności zapaśniczych i życie w czystości. Bohaterem dokumentu jest Muna krewny legendarnego mistrza w zapasach. Muna ma 18 lat i marzy o mistrzowskim tytule. Należy do kasty Yadav, której członkowie są pasterzami bawołów

17.01.2010 Niedziela

Hero (Ying Xiong), 13:20 Ale Kino! Dziecięce, Hongkong/ Chiny 2002

Chiny w 221 roku p.n.e. Państwo jest podzielone na królestwa: Qin, Zhan, Han Wei, Yan, Chu i Qi, które od setek lat toczą walkę o dominację. Ogarnięty obsesją władzy król krainy Qin chce zjednoczyć kraj i zostać pierwszym cesarzem. Pozostali władcy postanawiają zabić rywala. Najbliżsi celu są trzej legendarni wojownicy: Śnieżynka, Złamany Miecz i Niebo. Król obiecuje fortunę każdemu, kto ich pokona. Wkrótce w pałacu zjawia się wojownik, który przynosi broń pokonanych zabójców. Jednak władca zaczyna wątpić w jego historię. 

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Azja w TV, 11-17.01.2010 Reviewed by on 6 stycznia 2010 .

Monika Wawrzynowska w swojej rubryce Azja w TV prezentuje przegląd najciekawszych programów, filmów fabularnych i dokumentalnych dotyczących Azji, które będzie można obejrzeć w najbliższym tygodniu na polskojęzycznych kanałach telewizyjnych. Serdecznie zapraszamy 11.01.2010 Poniedziałek Rudy Maxa i jego świat (Rudy Maxa’s World) Tokio Japonia, 07:30 Travel Channel Tokio jest fascynującym miejscem dla wszystkich turystów. Autorzy rozpoczną od odwiedzenia wczesnym

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź