Inne-news,Wydarzenia i zapowiedzi

Azja w TV 07.06 – 13.06.2010

ujgurzyMonika Wawrzynowska w swojej rubryce Azja w TV prezentuje przegląd najciekawszych programów, filmów fabularnych i dokumentalnych dotyczących Azji, które będzie można obejrzeć w najbliższym tygodniu na polskojęzycznych kanałach telewizyjnych. Serdecznie zapraszamy:

Poniedziałek  07.06.2010

Czyngis-chan Na podbój świata Aoki Ôkami: chi hate umi tsukiru made / The Blue Wolf: To the Ends of the Earth and Sea, biografia – Japonia 2007, 14:15 | CANAL+

XII-wieczna Mongolia składa się z toczących boje plemion. Syn przywódcy jednego z nich, młody Temudżyn, jest traktowany w specjalny sposób, ponieważ członkowie klanu widzą w nim odrodzonego totemicznego Błękitnego Wilka, wysłannika bogów. Chłopak snuje marzenia o położeniu kresu bratobójczym walkom oraz o Mongolii jako silnym, zjednoczonym państwie. Z czasem Temudżyn zaczyna realizować młodzieńcze fantazje, ale zdobycie pozycji wodza wszystkich Mongołów i tytułu Czyngis-chana jest okupione utratą przyjaźni, zdradą i rodzinną hańbą.

W poszukiwaniu smaków Taste Takes Off Delhi i Radżasthan Indie, 16:30 | Travel Channel

Nie ma lepszego sposobu poznania kraju niż poznawanie jego kuchni. Tak właśnie zrobiła przewodniczka, Peta Mathias. Najpierw odwiedziła Delhi, gdzie zajrzała na targ z przyprawami, na którym można udusić się od unoszących się dookoła zapachów, a później pojechała do Radżasthanu. Ten północny stan odkrył przed nią dwie kompletnie różne kuchnie. Jedną prostą, opierającą się głównie na jogurtach, wielbłądzim mleku i chlebie, stworzyli mieszkańcy pustynnych wsi, zaś drugą bogatą i wyrafinowaną, spotyka się głównie w pałacach maharadżów.

A my idziemy Aruitemo aruitemo / Still Walking, obyczajowy – Japonia 2008, 17:50 | Ale Kino!

Letni dzień. Para staruszków otoczona dorosłymi dziećmi i wnukami spożywa uroczysty posiłek. Sielanka skrywa jednak trudny do uchwycenia cień. Syn i córka staruszków rzadko odwiedzają rodzinny dom. Teraz spotkali się z powodu pewnej rocznicy. Z urywków rozmów wynika, że przed piętnastoma laty utopił się ich starszy brat. Obrazek zwykłej rodziny pęka. Okazuje się, że pozorne szczęście jest tylko maską, a rodzinna historia naznaczona jest bólem.

Tokijska sonata Tokyo Sonata, obyczajowy – Japonia 2008, 18:00 | Cinemax

Biznesmen Ryuhei Sasaki jest głową typowej tokijskiej rodziny. Jego żona Megumi poświęciła się wychowaniu dwóch nastoletnich synów, Takashiego i Kenjiego. Wszyscy na pozór wydają się być szczęśliwi, jednak okazuje się, że każdy z członków rodziny skrywa jakąś tajemnicę. Ryuhei został zwolniony z pracy i boi się powiedzieć o tym w domu. Megumi odkrywa prawdę, jednak obawia się rozmowy z mężem. Studiujący Takashi coraz rzadziej odwiedza rodziców, a pragnący zostać wirtuozem fortepianu Kenji wydaje wszystkie pieniądze na lekcje muzyki.

Ostateczne starcie Another Meltdown / Bi xie lan tian, thriller – Hongkong 1998, 22:45 | Polsat

Gdy najbardziej poszukiwany przestępca Japonii staje na czele zbuntowanego oddziału, by przejąć władzę w jednej z republik byłego Związku Radzieckiego, trzej mistrzowie wschodnich sztuk walki muszą stawić czoła najgroźniejszym terrorystom świata. Yim i jego towarzysze Chan Pun i Hung muszą dać z siebie wszystko, bo zabójczy Mishima wypowiedział im wojnę na śmierć i życie.

Nieodebrane połączenie One Missed Call, , horror – Japonia 2008, 23:20 | HBO

Przyjaciele amerykańskiej studentki, Beth Raymond, zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Wcześniej każde z nich odebrało zagadkową wiadomość głosową od samych siebie. Nagrania pochodziły z przyszłości i sugerowały, że właściciele telefonów zostaną zamordowani trzy dni później. Pewnego dnia taką wiadomość otrzymuje również Beth. Dziewczyna ma niewiele czasu, aby zmienić los i powstrzymać mordercę. W odkryciu tożsamości zabójcy pomaga jej detektyw Jack Andrews, którego siostra zginęła w podobnych okolicznościach.

Rytualne zdobienie ciała Tattoo Hunter Indonezja, 23:30 | Discovery

Zdobienie ludzkiego ciała w wielu kulturach ma charakter rytualny, często związany z wierzeniami religijnymi. Antropolog Lars Krutak wnikliwie analizuje zwyczaje wojowników, kanibali i łowców głów. Przedstawia bogate dziedzictwo kulturowe kryjące się w prastarej sztuce tatuażu.

Rykszarz Cyclo / Xich lo, kryminał – Francja/ Wietnam/ Hongkong 1995, 23:50 | Zone Europa

Bohaterem opowieści jest nastolatek ze slumsów Sajgonu. Chłopiec zarabia na utrzymanie, wożąc pasażerów rykszą. Pewnego dnia bohater zostaje napadnięty przez bandytów, którzy zabierają mu pojazd. Ryksza nie była własnością chłopca; wynajmował ją od kobiety zwanej Madame. Tajemnicza Madame okazuje się potężną postacią z przestępczego podziemia. Młody rykszarz musi teraz odpracować stracony wehikuł, wykonując zlecenia dla mafii. Madame oddaje chłopca pod kuratelę melancholijnego gangstera zwanego Poetą.

Wtorek 08.06.2010

Obieżyświat Globe Trekker Nieznane Indie, 06:00 | Travel Channel

Tym razem gospodarze programu będą poznawać Indie kraj, który powinien odwiedzić każdy szanujący się podróżnik. Na Megan McCormick ogromne wrażenie zrobi niezwykle pikantna miejscowa kuchnia, Holly Morris przyjrzy się panującym w tym kraju warunkom sanitarnym, Andrew Dado wypróbuje możliwości swojego ciała podczas ćwiczeń jogi, zaś Justine Shapiro zajmie się szukaniem drogi do duchowego oświecenia.

Nieustraszony Fearless / Huo Yuan Jia / Jet Li’s Fearless, sensacyjne – Chiny/ Hongkong/ USA 2006, 23:15 | FilmBox Extra

Chiny, początek XX wieku. Yuanjia jest członkiem rodziny Huo, której głową jest sławny mistrz sztuk walki. Wbrew woli ojca młody Yuanjia chce zostać wojownikiem. Ponieważ nie wolno mu przychodzić na lekcje, które prowadzi ojciec, podpatruje walki innych i próbuje jak najwięcej się z nich nauczyć. Po śmierci ojca przejmuje prowadzenie szkoły wu-shu. Jego marzeniem jest zostać największym wojownikiem okręgu. Walczy z kolejnymi przeciwnikami i powoli zyskuje tytuł niepokonanego. Jedna z walk kończy się jednak tragedią.

SPL Saat po long, sensacyjne – Hongkong 2005, 23:15 | FilmBox

Detektyw Chan cierpi na guza mózgu. Przygotowuje się do odejścia na emeryturę, ale wcześniej postanawia rozpracować groźną grupę przestępczą. Chan i jego ekipa łamią wszystkie podstawowe procedury policyjne, a wszystko po to, by doprowadzić do aresztowania.

Środa 09.06.2010

Kuchnie świata Planet Food Tajlandia, 09:00 | Travel Channel

Tajlandia jest ojczyzną najbardziej ostrych przypraw na świecie. Uważana za czwartą pod względem popularności kuchnię na świecie, kuchnia tajska ceniona jest za niską zawartość tłuszczu oraz właściwości zdrowotne. Merrilees Parker odwiedza pola ryżowe, barkę ryżową wielkości lotniczego hangaru, sklepy na pływającym targu w Bangkoku oraz nocny targ w Ching Mai. Odkryje nowe owoce, a zwłaszcza słynnego duriana. Przygotuje na ulicznym straganie kluski Pad Thai, nauczy się sztuki rzeźbienia owoców oraz przygotowywania wykwintnych królewskich dań.

Obieżyświat Globe Trekker Hongkong i Tajwan, 11:00 | Travel Channel

Megan McCormick odkryje przed nami dwa chińskie małe smoki. Hongkong jest jednym z najdroższych miast świata. Megan w obawie o swój budżet zamieszka w Chungking Mansions, miejscu z najtańszymi noclegami w mieście. Wraz z nią poznamy półwysep Kowloon, popłyniemy linią promową Star Ferry oraz wjedziemy kolejką na Wzgórze Wiktorii, skąd rozciąga się przepiękna panorama na całe miasto. Natomiast na Tajwanie nasza przewodniczka odwiedzi stolicę kraju, Tajpej, w której to zobaczymy 101 Tower jeden z najwyższych wieżowców w Azji.

Dom Latających Sztyletów Shi mian mai fu / House of Flying Daggers, sensacyjne – Chiny/ Hongkong 2004 , 12:40 | Ale Kino!

Chiny, 859 r. Nieudolny cesarz nie potrafi kierować targanym konfliktami państwem. Najliczniejszą grupę buntowników stanowi tzw. Dom Latających Sztyletów. Jej członkowie łupią możnowładców i wspierają biedotę. Akcje przeprowadzają w ukryciu. Cieszą się dużym poparciem Chińczyków i wielu chce zasilić ich szeregi. Rosnący prestiż rebeliantów drażni otoczenie cesarza. Choć jego ludziom udaje się pojmać przywódcę grupy, ta nadal działa pod kierownictwem nowego wodza. Do złapania tego ostatniego zostają wyznaczeni dwaj kapitanowie.

Miłość o smaku Orientu The Ramen Girl, komedia – USA/ Japonia 2008, 12:55 | HBO 2

Młoda Amerykanka, Abby, po zerwaniu z chłopakiem próbuje zagospodarować sobie wolny czas. Pobyt w Tokio postanawia wykorzystać na naukę sztuki kulinarnej. Opanowanie tajników japońskiej kuchni wymaga dużo czasu i jeszcze więcej cierpliwości. Popisowym daniem Abby ma być tradycyjny makaron ramen, którego przyrządzania uczy się ona pod okiem japońskiego mistrza i despoty, Maezumiego.

Królowa Syjamu Suriyothai / The Legend of Suriyothai, Tajlandia 2001, 16:05 | FilmBox Extra

XVI-wieczny Syjam. Suriyothai, 15-letnia księżniczka, kocha z wzajemnością młodego wojownika Pirena. Rodzina namawia ją jednak na małżeństwo z bogatym i wpływowym księciem Tien. Pochodzenie zmusza księżniczkę do wypełnienia narzuconych przez konwenanse obowiązków. Wkrótce Suriyothai poślubia Tiena. Mijają lata. Sytuacja w ojczyźnie komplikuje się. Do granic nadciągają zbrojne oddziały z Birmy. Gdy Tien umiera, Suriyothai nie waha się ani chwili i ryzykując własne życie, stawia się na polu walki.

Czwartek  10.06.2010

CJ7 CJ7, komedia – Hongkong 2008, 18:40 | HBO

Ti jest ubogim robotnikiem, który ciężko pracuje, aby jego syn Dicky mógł uczyć się w elitarnej prywatnej szkole. Mężczyzna robi wszystko, aby zapewnić chłopcu to, czego sam nie miał w dzieciństwie. Dicky nie czuje się jednak w szkole dobrze, ponieważ jego rodziny nie stać na modne ubrania i wymyślne gadżety. Pewnego dnia ojciec znajduje tajemniczą zabawkę psa-robota o imieniu CJ7, i zanosi ją synowi. Okazuje się, że zabawka posiada niezwykłe zdolności. Chcąc zaimponować kolegom, chłopiec postanawia zabrać ją do szkoły.

Tokijskie ciekawostki Tokyo Revealed, 19:00 | Travel Channel

Japonia to kraj pełen tajemnic i atrakcji, które dla turystów z Zachodu czasami wydają się dziwne i mało zrozumiałe. Zapewne należą do nich: no panty bars oryginalna japońska koncepcja barów erotycznych, w których zamiast podłogi są lustra, a kelnerki obsługują gości przyodziane jedynie w mini spódniczki oraz hotele kapsuły, które przypominają miejsca do spania w pociągach. Widzowie przyjrzą się różnym budowlom wzniesionym w rozmaitych stylach od miniaturowych gotyckich zamków po świątynie Bliskiego Wschodu.

Królowa Syjamu Suriyothai / The Legend of Suriyothai, Tajlandia 2001, 19:55 | FilmBox Extra

XVI-wieczny Syjam. Suriyothai, 15-letnia księżniczka, kocha z wzajemnością młodego wojownika Pirena. Rodzina namawia ją jednak na małżeństwo z bogatym i wpływowym księciem Tien. Pochodzenie zmusza księżniczkę do wypełnienia narzuconych przez konwenanse obowiązków. Wkrótce Suriyothai poślubia Tiena. Mijają lata. Sytuacja w ojczyźnie komplikuje się. Do granic nadciągają zbrojne oddziały z Birmy. Gdy Tien umiera, Suriyothai nie waha się ani chwili i ryzykując własne życie, stawia się na polu walki.

Piątek  11.06.2010

Obieżyświat Globe Trekker Południowo-wschodnie Chiny, 11:00 | Travel Channel

Podczas wyprawy po Chinach Zay Harding odwiedzi cztery prowincje położone w południowo-wschodniej części kraju. Na początku widzowie spotkają go w Guangzhou, stolicy prowincji Guangdong, później pojedzie do Parku Narodowego Wulingyuan. Stamtąd uda się do Shaoshan, Nanchang, Ruijin Yongding, Anxi i Dehuy, by ostatecznie dotrzeć do starożytnego portu Quanzhou. Ostatnim przystankiem w podróży Zaya będzie wyspa Hainan Dao.

CJ7 CJ7, komedia – Hongkong 2008, 11:20 | HBO

Ti jest ubogim robotnikiem, który ciężko pracuje, aby jego syn Dicky mógł uczyć się w elitarnej prywatnej szkole. Mężczyzna robi wszystko, aby zapewnić chłopcu to, czego sam nie miał w dzieciństwie. Dicky nie czuje się jednak w szkole dobrze, ponieważ jego rodziny nie stać na modne ubrania i wymyślne gadżety. Pewnego dnia ojciec znajduje tajemniczą zabawkę psa-robota o imieniu CJ7, i zanosi ją synowi. Okazuje się, że zabawka posiada niezwykłe zdolności. Chcąc zaimponować kolegom, chłopiec postanawia zabrać ją do szkoły.

Mały Zizou Little Zizou, komedia – Indie 2008, 16:25 | HBO

Xerxes, zwany też Małym Zizou, uwielbia piłkę nożną i marzy, aby jego idol, Zinedine Zidane, odwiedził kiedyś Bombaj. Starszy brat Xerxesa, Ataxerxes, jest utalentowanym rysownikiem, a ich ojciec, Cyrus, samozwańczym obrońcą wiary. Chłopcy uwielbiają spędzać czas w domu przeciwnika ojca, liberalnego dziennikarza Bomana Pressvali, w córce którego kocha się Ataxerxes. W związku z opublikowanym przez Pressvalę artykułem, krytycznym wobec praktyk Cyrusa, konflikt między zwaśnionymi rodzinami nasila się, komplikując życie wszystkim wokół.

W poszukiwaniu smaków Taste Takes Off Pekin Chiny, 16:30 | Travel Channel

Peta Mathias dotarła do Pekinu, gdzie ma zamiar spróbować czegoś więcej niż kaczki po pekińsku. To miasto ma do zaoferowania imperialną kuchnię, mongolskie mięso z jarzynami, tradycyjne pierożki oraz restauracje celebrujące dania z czasów rewolucji Mao Zedunga. Ponadto Peta pozna typowe chińskie wsie z okolic Wielkiego Muru. Spróbuje tradycyjnych wiejskich posiłków, a także nauczy się je przygotowywać.

Miejski łowca City Hunter, sensacyjne – Hongkong/ USA/ Japonia 1993, 22:55 | TVP 1

Miejski Łowca to pseudonim prywatnego detektywa. Jego partnerką jest Kaori Makimura, siostrzenica tragicznie zmarłego przyjaciela, którą Ryu obiecał się opiekować. Dorastająca dziewczyna zakochuje się w opiekunie, co sprowadza na oboje wiele kłopotów. W trakcie poszukiwania zaginionej córki magnata prasowego Ryu oraz Kaori trafiają na luksusowy statek. Nie wiedzą, że znajdujący się na pokładzie milionerzy są celem grupy gangsterów.

Krwawy ring Born To Defence/ Zhong hua ying xiong, Hongkong/ Chiny 1986, 00:30 | FilmBox Extra

Chiński żołnierz wraca z wojny do domu. Na miejscu okazuje się jednak, że nic nie jest tak jak przed wojną. W mieście stacjonują Amerykanie i to oni decydują o wszystkim. W wyniku nieoczekiwanego zbiegu okoliczności chiński weteran zostaje zaangażowany do walk na ringu z amerykańskimi marynarzami.

Żona dla zuchwałych Dilwale Dulhania Le Jayenge / The Braveheart Will Take the Bride, melodramat – Indie 1995, 01:50 | TV 4

Simran od dziecka jest zaręczona z synem przyjaciela jej ojca. Mimo tego wciąż marzy o prawdziwej miłości. Raj wiedzie beztroskie, pozbawione zmartwień życie, podrywając każdą napotkaną piękność. Ich drogi krzyżują się w trakcie podróży po Europie. Mimo początkowej niechęci, młodzi zakochują się w sobie. Niestety, nadchodzi czas powrotu do domu. Gdy ojciec Simran dowiaduje się, że jego córka jest zakochana, postanawia wywieźć dziewczynę do Indii. Raj chce odzyskać ukochaną. Aby tego dokonać, musi zdobyć zaufanie jej ojca.

Sobota  12.06.2010

Wojownicy krainy Zu Legend of Zu, fantastyka – Hongkong 2001, 12:00 | FilmBox

W legendarnej krainie Zu żyją przedstawiciele starożytnej rasy Omei. Dumna rasa urodzonych wojowników chroni ludzi przed zamieszkującymi piekielne otchłanie demonami. Omei, straciwszy życie, odradzają się. Jeden z wojowników Zu zdradził rodaków. Żądza władzy i potęgi sprawiła, że Onyx stał się kolejnym demonem pożerającym dusze pokonanych wrogów i stale rosnącym w siłę. Jego prawdziwe oblicze skrywa chmura płonących czaszek. Kolejny atak Onyxa na Zu przynosi nowe ofiary.

14:28 14:28, 17:15 | Planete

12 maja 2008 roku o godzinie 14:28 w chińskiej prowincji Syczuan zatrzęsła się ziemia. Wstrząs sejsmiczny o sile 8 stopniu w skali Richtera trwał 2 minuty i 34 sekundy, ale jego plon był przerażający: 69 tysięcy ludzi straciło życie, aż 15 milionów dach nad głową. Na Nowy Rok już można było kupić DVD z najbardziej przerażającymi scenami oraz albumy z fotografiami ciał. Chińska telewizja, zbyt zajęta kręceniem reportaży o wizytach na miejscu tragedii polityków, nie pokazała scen, do jakich dochodziło na pozostawionych przez trzęsienie ruinach.

Chiny od środka Inside China Kung Fu S.A. 21:00 | National Geographic HD

Klasztor Shaolin został budowany ok. 495 roku dla świątobliwego mistrza buddyjskiego Bhadry. Sławę klasztorowi przyniósł jednak nie Bhadra, ale mnich indyjski Bodhidharma. Pod jego rządami Shaolin stał się akademią treningową, w którym eksperci walki mogli podnieść niski nieraz status społeczny. W tym programie realizatorzy przedstawiają życie trzech pokoleń tutejszych mnichów.

Czarny kot Hei mao / Black Cat, thriller – Hongkong 1992, 23:15 | Polsat

Catherine zostaje złapana w trakcie ucieczki z miejsca przestępstwa. Dziewczyna budzi się w rządowym ośrodku, w którym zostaje poddana morderczemu treningowi. Zostaje mistrzynią sztuk walki, biegle posługuje się każdym rodzajem broni. Catherine otrzymuje pseudonim „Czarny kot” i staje się zabójczynią, którą rząd wysyła na tajne misje.

Niedziela  13.06.2010

Siedem potęg Mo Gong / Battle of Wits, Chiny/ Japonia/ Hongkong 2006, 07:00 | CANAL+ Film

370 r. p.n.e. Chinami targają wojny domowe. O supremację ubiega się siedem potęg. Poza nimi istnieje kilka mniejszych plemion żyjących w zagrożeniu ze strony gigantów. Należy do nich państwo-miasto Liang, które chce podbić władca Zhao, Xiang Yan-zhong. Miejscowy król zwraca się z prośbą o pomoc do wojownika Ge Li, wyznawcy filozofii Moziego, który postanawia oprzeć taktykę obrony miasta na mądrości i spokoju. Rosnąca popularność wojownika nie podoba się królowi Liang, który oskarża go o zdradę.

Wschód/ zachód słońca U Dalajlamy XIV Sunrise/ Sunset. Dalai Lama XIV, 09:15 | CANAL+ Film

Dalajlama budzi się o trzeciej nad ranem. Codzienne zajęcia obejmują gimnastykę, spacer, medytację, spotkania z pielgrzymami. Podczas jednego z wypełnionych obowiązkami dni Jego Świątobliwości towarzyszą filmowcy. Dokumentaliści postawili sobie za cel pokazanie Dalajlamy jako realnej postaci, a także zrozumienie fenomenu jednostki skupiającej na sobie uwagę milionów ludzi. Dzięki cierpliwości i życzliwości bohatera, z którą ten odpowiadał na liczne pytania, powstał portret nieprzeciętnego człowieka.

Wschód/ zachód słońca U Dalajlamy XIV Sunrise/ Sunset. Dalai Lama XIV, 09:15 | CANAL+ Film

Dalajlama budzi się o trzeciej nad ranem. Codzienne zajęcia obejmują gimnastykę, spacer, medytację, spotkania z pielgrzymami. Podczas jednego z wypełnionych obowiązkami dni Jego Świątobliwości towarzyszą filmowcy. Dokumentaliści postawili sobie za cel pokazanie Dalajlamy jako realnej postaci, a także zrozumienie fenomenu jednostki skupiającej na sobie uwagę milionów ludzi. Dzięki cierpliwości i życzliwości bohatera, z którą ten odpowiadał na liczne pytania, powstał portret nieprzeciętnego człowieka.

Łuk The Bow / Hwal, melodramat – Japonia/ Korea Południowa 2005 , 12:05 | FilmBox Extra

Na starym kutrze, zakotwiczonym na morzu, mieszka stary rybak. Razem z nim jest dziewczyna, którą starzec znalazł jako 7-letnie dziecko i zaopiekował się nią, traktując jak przybraną córkę. Teraz rybak czeka na dzień, gdy dziewczyna skończy 17 lat, aby mógł się z nią ożenić. Dziewczyna nigdy nie opuszczała łodzi. Pewnego dnia na kutrze pojawia się grupa wędkarzy. Jednemu z nich towarzyszy dorosły syn, przystojny i sympatyczny student, który od razu wpada dziewczynie w oko.

Wojownicy krainy Zu Legend of Zu, fantastyka – Hongkong 2001, 19:25 | FilmBox

W legendarnej krainie Zu żyją przedstawiciele starożytnej rasy Omei. Dumna rasa urodzonych wojowników chroni ludzi przed zamieszkującymi piekielne otchłanie demonami. Omei, straciwszy życie, odradzają się. Jeden z wojowników Zu zdradził rodaków. Żądza władzy i potęgi sprawiła, że Onyx stał się kolejnym demonem pożerającym dusze pokonanych wrogów i stale rosnącym w siłę. Jego prawdziwe oblicze skrywa chmura płonących czaszek. Kolejny atak Onyxa na Zu przynosi nowe ofiary.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 0
 •  
 •  
 •  
Azja w TV 07.06 – 13.06.2010 Reviewed by on 6 czerwca 2010 .

Monika Wawrzynowska w swojej rubryce Azja w TV prezentuje przegląd najciekawszych programów, filmów fabularnych i dokumentalnych dotyczących Azji, które będzie można obejrzeć w najbliższym tygodniu na polskojęzycznych kanałach telewizyjnych. Serdecznie zapraszamy: Poniedziałek  07.06.2010 Czyngis-chan Na podbój świata Aoki Ôkami: chi hate umi tsukiru made / The Blue Wolf: To the Ends of the Earth and

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 0
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź