Hongkong news,News

Hongkong: Sports Source Asia 2010 – największa azjatycka platforma handlowa już wkrótce!

tradeOrganizowana przez Hong Kong Trade Development Council (TDC) oraz MMI Asia Pte Ltd (MMI), czwarta edycja Targów Sports Source Asia odbędzie się w dniach 27-29 października 2010 r. w centrum wystawienniczym AsiaWorld-Expo. Jako idealne miejsce dla szerokiej gamy sprzętu sportowego i akcesoriów sportowych w 2009 r. impreza zgromadziła 216 wystawców z 8 krajów i regionów oraz ponad 6.600 klientów z 93 krajów i regionów.

Rosnąca świadomość dotycząca fitnessu i zdrowego stylu życia, a także entuzjazm związany z Mistrzostwami Lekkoatletycznymi Azji w Guangzhou, które odbędą się w listopadzie, stworzyły większe zapotrzebowanie na rynku na artykuły sportowe. Eksportu sprzętu sportowego Hongkongu osiągnął wartość 2,019 mln dolarów w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku. Wysoki wzrost zanotowano przede wszystkim na ważnych rynkach (kontynentalne Chiny i Japonia), które odnotowały wzrost o 14% i 8% w porównaniu do tego samego okresie ubiegłego roku. Dodatkowo znacznie wzrósł eksport artykułów sportowych z Hongkongu na rynki wschodzące (Indie i Malezja) – 32% i 13%.

W 2010 r. targi Sports Source Asia zaprezentują pawilony z wystawcami z kontynentalnych Chin, Korei i Tajwanu. Premium Zone, centralny punkt targów, umożliwi prezentację najciekawszych marek – liderów branży marketingu sportowego oraz ich produktów.

Firma Fujian Hongxing Erke Sports Goods Co., Ltd. wystawiała swój brand „ERKE” w Premium Zone w zeszłym roku z dużym sukcesem. „Rezultatem naszej prezentacji były bliskie kontakty z nowymi kontrahentami oraz nawiązanie stałej współpracy. Targi są dobrym miejscem dla ekspozycji naszej marki i nawiązywania kontaktów biznesowych. Ponadto, zasponsorowaliśmy stroje dla pracowników zatrudnionych na terenie targów i mieliśmy prezentację na stronie internetowej targów, co pozwoliło nam uzyskać liczne zapytania potencjalnych nabywców” powiedział International Business Manager, Kenny Lin.

Inni wystawcy także wyrazili zadowolenie i chęć do dalszego prezentowania się na kolejnych targach. Dyrektor Cosco (Indie) Limited, Pankaj Jain, powiedział: „Ta impreza jest doskonała! Pod względem jakości i ilości nabywców, jak również organizacji, mogę powiedzieć, że jest naprawdę dobrze! Na pewno będziemy uczestniczyć w przyszłym roku!” Koreański wystawca, Thomas Won, Overseas Sales Manager of Naschem Co., Ltd., powiedział: „Jesteśmy tu pierwszy raz i zainteresowanie wielu klientów z Europy i Azji Południowej naszą odzieżą sportową jest bardzo duże. Jestem bardzo zadowolony z tych targów i wystawię się w przyszłym roku.”

Od debiutu Targów profil nabywców stał się bardziej międzynarodowych. W 2009 r. odwiedzający z pięciu kontynentów byli zadowoleni z targów. Dino Hadjipaschalis, Prezes Homemark Ltd. z Republiki Południowej Afryki powiedział: „Odnowiliśmy nasze kontakty z dostawcami, z którymi współpracujemy,  spotkaliśmy ludzi, których poznaliśmy w zeszłym roku jak również nawiązaliśmy współpracę z nowymi. Znalazłem kilka produktów, które mnie bardzo zainteresowały. „

Joel Lopez Nunez z Grupo Aduanal Galvan z Meksyku powiedział: „Jestem bardzo zadowolony, na targach zobaczyliśmy zróżnicowane i innowacyjne produkty, których nie ma w Meksyku. Ponadto niezwykle dogodne są spotkania face-to-face z lokalnymi producentami na targach, pozwalające uzyskać informacje o produktach. Polecam moim klientom w Meksyku wizytę na targach Sports Source Asia i oczywiście sam je odwiedzę”. Cristobal Cummins Haeussler  of Chi Business Link z Chile podziela również pozytywną opinię. „To są dobre Targi, prezentujące wiele nowych produktów. Spełniają moje zapotrzebowania. Znalazłem kilku bardzo dobrych potencjalnych dostawców. Nie podpisałem jeszcze umów, ale wkrótce tak się stanie”.

Jak w poprzednich latach, Targi 2010r zaoferują swoim odwiedzającym szeroki program imprez i spotkań towarzyszących. Różne seminaria na temat trendów i produktów, pokazy mody sportowej odzieży i dodatków będą się odbywały podczas całych Targów.

Więcej informacji na stronie: http://sportssource-asia.com

Źródło: http://sportbiznes.pl/?act=news&sub=view&id=194115

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Hongkong: Sports Source Asia 2010 – największa azjatycka platforma handlowa już wkrótce! Reviewed by on 29 lipca 2010 .

Organizowana przez Hong Kong Trade Development Council (TDC) oraz MMI Asia Pte Ltd (MMI), czwarta edycja Targów Sports Source Asia odbędzie się w dniach 27-29 października 2010 r. w centrum wystawienniczym AsiaWorld-Expo. Jako idealne miejsce dla szerokiej gamy sprzętu sportowego i akcesoriów sportowych w 2009 r. impreza zgromadziła 216 wystawców z 8 krajów i regionów

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź