Centrum Studiów Polska-Azja > News > Indie news > Spadek cen usług telekomunikacyjnych w Indiach

Spadek cen usług telekomunikacyjnych w Indiach

News
23 maja 2012 0

Blisko tydzień po zaskakującym ruchu największego indyjskiego operatora firmy Airtel, która obniżyła stawki za korzystanie z usług nowej generacji o 70% kolejna duża firma z branży telefonii komórkowej Idea Cellular (jej zysk wyniósł w zeszłym roku blisko 3 miliardy dolarów – ok. 13 miliardów złotych) ogłosiła dzisiaj obniżkę cen usług wykorzystujacych technologie z zakresu 3G (m.in. Internet mobilny). Jak mówi oświadczenie operatora ma to na celu uczynienie tego typu pakietów „dostępnymi dla każdego”. Koszt transferu 10 KB danych ma spaść z 10 do 3 paise (poniżej 1 grosza; 100 paise to 1 rupia; 15 paise to 1 grosz). Najtańszy z pakietów mobilnego Internetu ma kosztować 10 rupii (ok. 60 groszy) i umożliwiać 30 minut korzystania z szybkiego Internetu.

 Według ostatnich danych oferowane przez Idea Cellular zasięg działania sieci typu 3G obejmuje blisko 3 tysiące miast w całym kraju, a około 3 miliony użytkowników usług nowoczesnego typu przesyła średnio 330 MB danych miesięcznie. Co więcej operator, chce także zaspokoić zapotrzebowanie klientów innego segmentu i prócz tego zapowiedział obniżkę cen połączeń telefonicznych.

Jak wynika z opublikowanego przez ONZ w 2008 roku raportu blisko połowa populacji w Indiach korzysta z telefonu komórkowego, co przewyższa liczbę toalet do których ma dostęp około 30% tamtejszego społeczeństwa.

Źródło: The Economic Times

 Opracowanie: Konrad Leszczyński

Autor:

E-mail: info@polska-azja.pl

Newsy redaguja:

Komentarze:

Pozostaw odpowiedź